Herec Rudolf Hrušínský by dnes slavil stovku
Zdroj: herminapress

Herec Rudolf Hrušínský by dnes slavil stovku

Vytvořeno dne 17.10.2020

Dnes by své 100. narozeniny oslavil dlouholetý člen souboru Národního divadla, oblíbený divadelní a filmový herec Rudolf Hrušínský. Na svém kontě má bezpočet divadelních, filmových a televizních rolí. Nezapomenutelný doktor, co se kochá z filmu Vesničko má středisková, Dobrý voják Švejk, Spalovač mrtvol, Slavnosti sněženek, Tři veteráni či ředitel z Obecné školy, to je jen zlomek filmů, které nám Rudolfa Hrušínského připomínají.   

„Dnes by měl táta 100 let. Jak čas letí - je neuvěřitelné. Mám obrovskou radost, kolik lidí na něj s láskou vzpomíná, kolik televizních stanic nám ho připomíná. Divadlo Na Jezerce vydalo obsáhlou knihu Rudolf Hrušínský 100 rozmarných lét, kterou můžete získat v každém knihkupectví nebo na webu našeho divadla. Muzeum cenných papírů vydalo sběratelskou bankovku, o kterou se tady s vámi rád podělím,“ vzpomněl si na svého otce Jan Hrušínský, principál Divadla Na Jezerce.

Hercem je i Janova dcera Kristýna Hrušínská a starší syn slavného herce Rudolf Hrušínský ml. a jeho syn Rudolf Hrušínský nejml.