Hurikán Dalibor Janda sfoukne 70 svíček. Proslavil ho chraplavý hlas a tři Zlatí slavíci
Zdroj: herminapress

Hurikán Dalibor Janda sfoukne 70 svíček. Proslavil ho chraplavý hlas a tři Zlatí slavíci

Vytvořeno dne 21.03.2023

Sedmé kulatiny si napočítal zpěvák s charakteristickým hlasem Dalibor Janda. S fanoušky své 70. narozeniny bude slavit během turné, kdy po celý rok se svou kapelou a dcerou Jiřinou objíždí celou republiku. Největší poptávka je pak pochopitelně po jeho největším hitu Hurikán.

Dalibor Janda slavil své největší úspěchy právě v 80. letech, kdy naprosto zbořil přední příčky hitparád s písní Hurikán. Tu složil poté, co se jeho kamarád zabil na motorce. Píseň se tak rázem stala jakousi hymnou motorkářů, kteří ji často nechávají zahrát na pohřbech svých kolegů.

Davy fanynek ale po Daliborovi Jandovi šílely také, když svým chraplákem zazpíval pecky jako Oheň, voda, vítr, Kde jsi?, Žít jako kaskadér a mnoho dalších. Stal se jedním z nejoblíbenějších zpěváků a v letech 1986 – 1988 přeskočil Karla Gotta a získal po sobě tři Zlaté slavíky.

S novým miléniem jeho kariéra pomalu skomírala a Jandu čekala nejtěžší zkouška jeho života. V roce 2003 jeho syn Dalibor spáchal ve svých 21 letech sebevraždu skokem z Nuselského mostu. Sám zpěvák utekl hrobníkovi z lopaty, když před pár lety prodělal těžký infarkt.

Radost mu dělá dcera Jiřina, která zdědila hudební talent po otci a bere jí sebou na své koncerty. Dalibor Janda žije poklidným životem a mimo hudby se věnuje své další velké lásce- zahradničení.