Janů, No Name, Chinaski a další. Deset tisíc lidí oslavilo narozeniny Rádia Blaník
Zdroj: Se svolením MEDIA MARKETING SERVICES a.s.

Janů, No Name, Chinaski a další. Deset tisíc lidí oslavilo narozeniny Rádia Blaník

Vytvořeno dne 23.05.2022

 

Přírodní amfiteátr na Konopišti ožil tuto sobotu velkou narozeninovou oslavou Rádia Blaník. Na stylový koncert „blanických rytířů“ dorazilo nejen deset tisíc návštěvníků, ale 23. narozeniny rádia přišla oslavit i řada českých hvězd.

Mezi prvními gratulanty byla kapela No Name, která odstartovala narozeninovou show krátce před 1 hodinou odpoledne. Následovaly koncerty Petry Janů a Moniky Absolonové s Boom Band orchestrem, koncert Davida Deyla, Marie Rottrové, Jakuba Smolíka, Václava Neckáře, Slzy a Marka Ztraceného. Velkolepou narozeninovou oslavu pak završilo večerní vystoupení kapely Chinaski.

„Koncert Rádia Blaník je unikátní v tom, že si pohodový hudební zážitek na Konopišti mohou společně užít až tři generace z jedné rodiny. Tomu je přizpůsobená nejen hudební dramaturgie, ale i celkové ladění koncertu,“ vysvětluje ředitel Rádia Blaník a moderátor koncertu Daniel Rumpík a dodává: „Pro všechny kolegy z Rádia Blaník je koncert na Konopišti každoroční srdcovou záležitostí. Pokaždé když vidíme nadšené publikum, pro které je náš narozeninový koncert nejen kulturním zážitkem ale i takovým srazem „blaníkářů“, na který se těší celý rok, tak je to pro nás obrovská motivace pro naši další práci.“

O úspěchu koncertu svědčí i to, že deset tisíc vstupenek se prodalo za ani ne čtyři týdny. „Ponechali jsme si pár lístků do soutěží ve vysílání i na sociálních sítích, a i o tyto vstupenky byl enormní zájem,“ říká Daniel Rumpík. Rádio Blaník posluchačům také celou oslavu přenášelo živě z mobilního studia, které bylo na místě. Moderátoři nabídli posluchačům mimo jiné exkluzivní rozhovory s interprety nebo návštěvníky akce. „Mohu navíc prozradit, že pro moravské posluchače jsme se rozhodli uskutečnit ještě jeden koncert na podzim v Ostravě. Věřím, že i tam si to společně skvěle užijeme, byť nepůjde tentokrát o venkovní akci,“ říká Daniel Rumpík.