Česká premiéra filmu Oběť se odehrála za účasti Maximové, Míčové, Zavadila a Barešové
Zdroj: herminapress

Česká premiéra filmu Oběť se odehrála za účasti Maximové, Míčové, Zavadila a Barešové

Vytvořeno dne 11.11.2022

Česko-slovensko-německý koprodukční snímek Oběť režiséra Michala Blaška po uvedení na festivalech v Benátkách, Torontu, Jižní Koreji nebo Turecku a po slovenské nominaci do bojů o Oscara konečně míří do českých kin.

Slavnostní premiéru v kině Lucerna si v úterý 8. listopadu nenechaly ujít jak hvězdy filmu Vita Smačeljuk, Gleb Kuchuk, Gabriela Míčová, Viktor Zavadil, Denisa Barešová nebo Elizaveta Maximová, tak další známé české osobnosti, například herci Petr Stach a Tomáš Havlínek.

"Pro mě je dnešní premiéra filmovou událostí roku. Snímek Oběť už obletěl celý svět a myslím si, že zaslouženě. Je to debut Michala Blaška, který je jednou z hlavních tváří vlny nových režisérů. Je to zajímavý snímek, který se věnuje tématům, nad kterými bychom se měli zamýšlet a doufám, že to v divácích něco vyvolá. Tak pojďte do kina!“ okomentovala slavnostní večer a film herečka Denisa Barešová, která si ve snímku také zahrála.

I když se jedná o celovečerní filmový debut režiséra Michala Blaška, českým divákům toto jméno jistě není neznámé. Mladý a nadějný režisér stojí za veleúspěšnou minisérií Podezření a třetí řadou oblíbených Případů 1. oddělení. „Oběť je příběhem o důvěře matky Iriny a syna Igora žijících v cizím státě, kde jsou odkázaní hlavně sami na sebe,“ říká režisér Blaško. „V jistém smyslu je to univerzální příběh, který by se mohl odehrát kdekoli na světě, protože proti sobě staví dvě minority. Otázkou zůstává, na jakou stranu se přikloní většinová společnost, která se tak stane soudcem.“

Z českých herců a hereček si v Oběti zahrála Gabriela Míčová, Alena Mihulová, Viktor Zavadil, Igor Chmela, Klaudia Dudová nebo Elizaveta Maximová. Snímek na premiéru přišli podpořit také Petr Stach známý z Případů 1.oddělení a herec Tomáš Havlínek.

Strhující jednaadevadesátiminutový příběh režiséra Michala Blaška a scénáristy Jakuba Medveckého Oběť je k vidění v běžné distribuci od 10. listopadu