Dcera herce Ráže se naučila žít bez jedné ruky: Už by mi překážela
Zdroj: Česká televize

Dcera herce Ráže se naučila žít bez jedné ruky: Už by mi překážela

Vytvořeno dne 21.02.2024

Veronika Rážová je dcerou legendárního herce Vladimíra Ráže, prince Miroslava ze slavné pohádky Pyšná princezna. Zdědila po něm nejen půvab a charisma, ale také příjemný hlas a projev, takže se stala rozhlasovou moderátorkou. Jenže na svět přišla s těžkou vadou. Narodila se bez levé ruky. Přesto se naučila se svým postižením žít a umí si poradit snad úplně se vším.

Veronika Rážová působí jako internetová moderátorka, známá je i coby reportérka na Frekvenci 1 a Rádiu Bonton. Měla také na internetu pořad, v němž nabízela praktické rady a zlepšováky těm, kdo mají například zlomenou ruku. Ona sama totiž musí zvládat všechno jednou rukou, protože se narodila bez jedné horní končetiny a musela se s tím naučit žít, pracovat, věnovat se rodině i mnoha zájmům včetně lyžování.

"Já jsem takhle od narození, takže pro mě představa, že bych měla ještě jednu ruku navíc, je takové sci-fi. Už by mi vlastně překážela," říká dcera herce Ráže.

Měla velkou podporu a pochopení v rodičích, ale smrt otce ji poznamenala natolik, že načas i ztrácela chuť k životu. Pomohlo jí, když uspěla v konkurzu na rozhlasovou moderátorku. Otcovo poselství, že člověk musí překonávat překážky, které mu klade život, předává nyní svým dětem.

Svoji 13. komnatu otevřela Veronika Rážová spolu se Simonou Chytrovou a režisérem Vítem Olmerem.