Jiří Mádl získal erotické zkušenosti v klášteře. Jak na to vzpomíná?
Zdroj: herminapress

Jiří Mádl získal erotické zkušenosti v klášteře. Jak na to vzpomíná?

Vytvořeno dne 28.07.2022

 

Herec, režisér a spisovatel Jiří Mádl popsal svoje působení v klášterní škole, kde získal první erotické zkušenosti. Zavzpomínal také, jak mu jeho role v pohádkách kazila rande.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„Ve třinácti letech jsem studoval v Rakousku na gymnáziu, které bylo velmi výběrové, ale klášterního typu. Žije se tam podle starých poměrů a duchovní se starají o osazenstvo. Neměli jsme dovolené mobily, jen na večer, nesměli jsme číst časopisy jako Bravo. A tehdy začínal internet a duchovní tam velmi šikovně blokovali stránky, které jsme jako mladí kluci chtěli najít. Ale neuměli zablokovat erotické povídky, protože ty byly v různých jazycích. Maďaři nám doporučili, ať nehledáme obrázky, ale povídky. A tam to nějak začalo,“ vzpomíná na své rané erotické zkušenosti Jiří Mádl, které zužitkoval ve své románové knize.

„Už delší dobu jsem uvažoval, že napíšu knížku. Vlastně už jako dítě. A pak jsem nedávno stál na nádraží v Bratislavě, uvažoval jsem, jestli už není čas napsat knížku, a pípla mi SMS, ve které bylo, jestli nemám nějakou knížku. Tak jsem sedl do vlaku a už někde u Brna jsem ji začal psát,“ popisuje, jak vznikl jeho knižní debut.

Na poli spisovatelském je nováček, s herectvím má ale mnohé zkušenosti, některé role mu však kromě radosti z práce přinesly i pár trapasů. „Pohádky točím rád, ale je blbý, když na vás pak na ulici křičí Záprtku. Když jde člověk s nějakou slečnou, nechce být za Záprtka, že jo... To se mi vážně stalo, je to trapný, no…“ uznává Jiří Mádl, který je v roli čerta Záprtka v pohádce Láska rohatá nezapomenutelný.