Polda na sněhu a oslava narozenin na place. Matáskovi a Kolesárové je o rok víc
Zdroj: TV Prima

Polda na sněhu a oslava narozenin na place. Matáskovi a Kolesárové je o rok víc

Vytvořeno dne 16.02.2022

Právě padla poslední klapka prozatím poslední řady krimiseriálu Polda. Hlavní hrdina Michal Bříza v podání Davida Matáska se rozloučil pěkně stylově – v den svých narozenin, což nemohli kolegové ani štáb nechat bez povšimnutí.

Jakmile bylo u konce mrazivé natáčení na jednom pražském nádraží, myslel si David Matásek, že tím pro něj den končí. Ovšem omyl! Kolegové a členové štábu ho překvapili dortem a gratulací. „Bylo to příjemné, i když krátké. Ale jsem rád, že si vzpomněli,“ usmíval se bezprostředně po blahopřáních David Matásek a prozradil, jak bude probíhat ta domácí oslava. „Není to nic kulatého, takže tak nějak normálně a v klidu. Těším se, bude to fajn. Se ženou jsme si slíbili, že spolu pojedeme na výlet a děti na chvíli odložíme. Ony to bez nás přežijí a my taky,“ prozradil herec, který své narozeniny chytře spojí se svátkem zamilovaných.

Seriálový Michal Bříza ale nebyl jediný na place, komu přiskočila k věku další číslice. Hned den po Davidu Matáskovi slaví i Jana Kolesárová, která neměla tušení, že se i pro ni na place něco chystá. „Nemám slov. Je to nádherné, velmi si toho cením,“ zaskočeně děkovala seriálová Táňa Hošková, která ještě cítila promrzlé tělo z předešlého dne.

Jeden díl zavede aktéry seriálu na hory, kde natáčením herci strávili celý den. Největší pozornost pochopitelně budil David Matásek se svým retro kostýmem i lyžemi. Zkrátka – Michal se z toho zaseknutí v čase nevymanil. „Polda je taková konstantní figura, nemá žádný vývoj, takže já ho ani nijak neměním. Podívejte se na něj,“ usmívá se herec, který, ač stojí na sjezdovkách, je vášnivým běžkařem. „Jsem ryzí běžkař. Mám rád, když se člověk může proběhnout, když má čas, který bohužel poslední dobou moc nebyl.“

Pátá řada seriálu Polda je tímto natáčením u konce, a to pro hlavního hrdinu znamená, že se bude moci více věnovat milovanému divadlu. „Trošku jsem to flákal, takže se budu muset zase vrátit pěkně k divadlu a nazkoušet pár krásných inscenací. A diváci mohou přijít – jsme tedy moc rádi, že se všechno pomalu vrací k normálu.“

O nasazení nových dílů krimiseriálu Polda bude televize Prima své diváky včas informovat.