Proč Markéta Hrubešová odmítla nahou scénu v devadesátkovém kultovním filmu?
Zdroj: herminapress

Proč Markéta Hrubešová odmítla nahou scénu v devadesátkovém kultovním filmu?

Vytvořeno dne 31.05.2022

Herečka Markéta Hrubešová zavzpomínala na své odhalené filmové scény. Prozradila však, proč odmítla roli v nejdivočejším českém filmu devadesátých let.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

„Filmy se točí o životě, nazí se narodíme, nazí umíráme. A i láska k životu patří a také se nedělá v roláku. Nebo jak kdo,“ zauvažovala o tom, proč ji filmoví režiséři tak rádi svlékali před kamerou.

Vít Olmer ale ve filmu Playgirls u Hrubešové neuspěl. Proč? „Když to má nějaký důvod a hezký scénář, tak proč ne, ale když je to prvoplánové, tak to není zajímavé pro nikoho,“ vysvětlila po letech důvod, proč se ve filmu navzdory nabídce neobjevila, přestože své půvaby již předtím ukázala ve filmu Oznamuje se láskám vašim. „Film jsem točila, když mi bylo 16. Nevím, kolik vztahů jsem zničila, ale vojsko jsem rozvrátila. Tehdy vycházel takový vojenský časopis a já jsem tam měla fotku, kterou si vojáci lepili do skříněk. Můj bratranec byl v té době odvelen na vojnu do Košic a zmínil se, že jsem jeho sestřenice. Řekli mu na to prý: To víš že jo, to je všech sestřenice,“ směje se herečka, která si zahrála i po boku francouzské hvězdy Gerarda Depardieu.

„Gerard nekomunikoval vůbec s nikým. Měl svůj obrovský karavan, který vypadal jako tirák, co se navíc rozloží na dvě patra. Měl svého kuchaře a svého asistenta. A když měl přejít asi sto metrů na plac, byl přistaven černý vůz, který ho těch sto metrů popovezl a zase odvezl zpátky,“ vzpomíná herečka, která před nedávnem oslavila padesátiny. Dnes se vedle herectví živí i psaním kuchařek. „Napsala jsem kuchařku pro muže, pro vytížené ženy i pro děti. Poslední knížka se jmenuje Koko a jeho kamarádi. Jsou to pohádky a zároveň i recepty,“ říká Hrubešová. Celý rozhovor sledujte dnes v 7 pádech Honzy Dědka ve 21.35 na Primě.