To se jen tak nevidí! Petr Nárožný s rodinou! Proč se celá familie sešla?
Zdroj: herminapress

To se jen tak nevidí! Petr Nárožný s rodinou! Proč se celá familie sešla?

Vytvořeno dne 18.06.2020

Herec Petr Nárožný (82) celá léta statečně odmítal napsat svoje memoáry. Po osmdesátce ho nakonec vyprovokovala k činu majitelka nahrávacího studia Helena Rytířová, která Petra Nárožného oslovila. Prý jestli nechce natočit audioknihu.

„Já jsem netušil, co obnáší natočit audioknihu, nikdy jsem to nedělal. Ale říkal jsem si, že v mém věku 80+, by po mne už něco mělo zbýt. Pustil jsem se do toho, což byl nejhorší kšeft mého života, ale zároveň jsem se opět po letech potkal s báječnou Helenou a dalšími lidmi,“ navodil Petr Nárožný příjemnou atmosféru při křtu jeho memoárové audioknihy „Škoda slova, které padne vedle“ s ilustracemi Miroslava Bartáka.

Kmotry cédéčka byla nejen Helena Rytířová, ale také autor hudby Jiří Stivín, režisér Tomáš Vondrovic a nakladatel Lubomír Houdek.

Nejdůležitější člověk je ten, který vezme vlastní peníze a vrazí je do vás.

Nejdůležitější člověk je ten, který vezme vlastní peníze a vrazí je do vás. Takového člověka jsem našel a je jím Lubomír Houdek, majitel nakladatelství Galén. Trval jsem na cédéčku s obalem v papírové podobě. Ale pan Houdek mi říká: „Pane Nárožný, je jiná doba, teď se dává všechno na net.“  A já říkám: „Pane Houdku, važte slova. Moji posluchači jsou stejné publikum jako má Eva s Vaškem, to jsou úplně stejní lidé. Potřebují něco koupit, materiálně hmotného, někam to vrazit a tam je start a stop. Pustí a poslouchají, eventuálně je tam hlasitost.“ Pan Houdek to vyřešil šalamounsky. Udělat CD a dal to i net,“ bavil hosty slavnostního křtu dlouholetý herec Činoherního klubu Petr Nárožný.

S Petrem Nárožným si na zdar audioknihy připila jeho rodina: manželka Iva, dcera Kateřina s dcerami, syn Petr s přítelem Michalem.