Sebevražedná scéna v Sestřičkách! Chcete, aby Marek Němec takhle skončil?
Zdroj: TV Prima

Sebevražedná scéna v Sestřičkách! Chcete, aby Marek Němec takhle skončil?

Vytvořeno dne 16.06.2021

Poslední díly seriálu Sestřičky prošpikovali jeho scenáristé pořádnými dramaty. A protože fantazii příliš mezí nekladli, vystavili štáb i herce pekelným výzvám. V případě dnešního dílu tedy spíš mrazivým. Na dno svých sil si doslova a do písmene během natáčení dnešního dílu sáhla hlavní hvězda seriálu, charismatický Marek Němec. Nic tak náročného za svoji kariéru ještě nezažil!

Scénář Němcovi předepsal topící scénu v rybníku. Letošní jaro ale nabízelo teploty odpovídající mírnější zimě, venkovní teploty nedosahovaly ani deseti stupňů a rybník, v jehož špinavé vodě musel herec v polovině dubna zcela zmizet, sotvaže nezamrzal. Není tedy divu, že tohoto natáčení měl Marek Němec plné zuby. „Bylo to dlouhé a byla hrozná zima. Poté jsme natáčeli ještě rvačku z minulého dílu, a nakonec i úplně poslední scénu seriálu, která byla taky na fyzičku. A to jsem šel poprvé v životě za režisérem a řekl jsem mu, že to udělám naposledy a jdu domů. To byl můj první opravdu náročný natáčecí den. Zjistil jsem, kde mám mantinely. Jsem rád, že jsem to vydržel a nezachoval se jako kretén. Ale tam jsem mlel z posledního,“ přiznal Marek Němec.

Scéna, během které chce Marek Němec coby doktor David Hofbauer ukončit svůj život pod vodní hladinou, byla velmi náročná i technicky. Na pomoc proto musel přijít kaskadér-potápěč. „Nejprve zkontroloval terén, aby se herec během natáčení nezranil. V Praze jsou velmi mělké rybníky, dosahují po pás, my jsme ale potřebovali iluzi hluboké vody, a tak jsme hledali špinavější rybník, u kterého není vidět na dno. Posloužil nám vestecký rybník, který měl dokonce lávku, ze které jsme mohli točit a nemuseli využít pramici, která by natáčení časově protáhla,“ popsal natáčení dnešní dramatické scény v Sestřičkách režisér Lukáš Buchar. To ale nebyl jediný potápěčův úkol. „Markovi instaloval závaží, aby se vůbec byl schopen dostat pod hladinu. Pod oblečením měl neopren, který ho nadnášel a znemožnil mu dostat se sám pod hladinu,“ doplnil Buchar. I přes neopren musela být ale herci opravdu neskutečná zima. „Chtěli jsme, aby se potopil celý, tedy i hlavu, tu samozřejmě nemohl mít chráněnou neoprenem. Žádného dubléra Marek neměl, rád tyto scény točí sám, dodal režisér s tím, že ho pod vodu nechal potopit několikrát, dokud s výsledkem nebyl spokojen.

Mrazivou scénu uvidí diváci seriálu Sestřičky už dnes večer. Stejně jako to, zda Hofbauer dotáhne svoji sebevražednou myšlenku do konce. Jeho život přestal dávat smysl, když mu před očima vyhasl život jeho životní lásky Mery (Sabina Laurinová). Bude ji následovat? Sledujte dnes ve 20.15 na Primě!