Sestřičky: Za dramatických okolností nastoupí do seriálu Kateřina Macháčková. Mrkněte na video!
Zdroj: herminapress

Sestřičky: Za dramatických okolností nastoupí do seriálu Kateřina Macháčková. Mrkněte na video!

Vytvořeno dne 16.03.2021

V roli Bíby Bojanové, manželky bývalého primáře Jiřího Bojana (Jiří Štěpnička) a maminky doktora Matyho (David Gránský), byli diváci zvyklí vídat herečku Lenku Termerovou. Ta se se po více než roční pauze měla vrátit do příběhu hrdinů Nemocnice Rubava, nabídku však z pochopitelných důvodů musela odmítnout. „Vzhledem k tomu, že jsem byla po operaci, jsem se rozhodla v natáčení nepokračovat. Ačkoli vím, že natáčení provázejí bezpečnostní opatření, je to riziko, které jsem nechtěla podstoupit,“ vysvětlila své důvody Lenka Termerová, která je dnes již bez obtíží.

Video soubor

Tvůrci Sestřiček tak museli přistoupit k nepříliš populárnímu řešení – roli přeobsadit. Roli Bíby Bojanové svěřili herečce Kateřině Macháčkové. „V první chvíli jsem s tím měla problém, ještě nikdy se mi nestalo, že bych po někom přebírala roli. Zažila jsem to pochopitelně jako divák při sledování zahraničních seriálů – a myslím si, že takové změny se nepřijímají s nadšením. Ale to jsem dnes neřešila, situace je zkrátka taková,“ přiznává drobnou obavu z přijetí Kateřina Macháčková s tím, že situaci konzultovala i se svou předchůdkyní. „S Lenkou se dobře známe a já jsem chtěla znát její názor. Je to přece jenom choulostivá věc. Role mi byla nabídnuta s tím, že Lenka v natáčení ze strachu o zdraví nechce pokračovat. Volala jsem jí také proto, že jsem se o ni bála. I když já jsem stejně riziková. Jsem stejně stará, mám za sebou nějaké nemoci, mám astma, ale také jsem fatalista. Co se má stát, se stane,“ myslí si Kateřina Macháčková, která se na roli Bíby pečlivě připravovala. „Podívala jsem se na pár dílů, abych viděla, jak to Lenka hrála. Já jsem ale jiný typ herečky, těžko se můžu strefovat do toho, jak to dělala. Můžu mít empatii, porozumění vůči lidem, moudrost, ale přesto budeme každá jiná,“ dodala Kateřina Macháčková.

První natáčecí dny herečka proležela v posteli. Do Nemocnice Rubava ji už tento týden přiveze záchranka ve vážném stavu. „Hned první den mě upoutali na lůžko, intubovali, první natáčecí dny jsem proležela v posteli,“ prozrazuje herečka, kterou v současných seriálech není vidět. „Moc netočím, nekonečné seriály vůbec ne. Byla jsem ale velmi příjemně překvapena, jak je to tu milé, přátelské a ohromně profesionální. Od natáčení Života na zámku se to velmi posunulo. Není pravda, že by takové seriály byly nepřipravené, všechno se pečlivě zkouší. Je to na vysoké úrovni, a přitom milé prostředí. Jen to ranní vstávání je strašlivé. Já vůbec nejsem ranní ptáče,“ přiznává. Kateřinu Macháčkovou diváci seriálu Sestřičky uvidí poprvé už tento týden.