Vnučka slavného kreslíře a prince z Pyšné princezny bojuje o místo v 1. Misi. Dostane ho?
Zdroj: TV Prima

Vnučka slavného kreslíře a prince z Pyšné princezny bojuje o místo v 1. Misi. Dostane ho?

Vytvořeno dne 26.08.2021

Už tuto neděli zahájí televize Prima vysílání dlouho očekávaného vojenského seriálu 1. MISE. Diváci poznají vedle postav Pavla Řezníčka, Jana Dolanského, Marka Němce nebo Kristýny Leichtové také 12 mladých vojenských lékařů. Mezi nimi i potomka slavného hereckého rodu Nesvadbových, Annette (29) a herce se zkušeností se zahraničními produkcemi, Petra Kolmana (27)

Umění ji obklopovalo odjakživa. Dědeček, herec Miloš Nesvadba ji jako malou brával do Národního divadla, babičky vedly k výtvarnému umění a hudbě. Strýc Michal jí ukázal showbyznys. Nebylo pochyb, že se Annette jednou vydá na uměleckou dráhu. V seriálu 1. Mise získala mladá herečka roli frekventantky Evy Dvořákové. „Hraju Evu Dvořákovou, což je dcera generála Dvořáka. Pokračuje v rodinné tradici, proto se chce zúčastnit mise a dokázat rodině, že na to má. Moc si nevěří, ale snaží se být důsledná, empatická, hledá si svoji cestu,“ popisuje svoji roli v seriálu Annette Nesvadbová.

Rodinná kariérní predispozice je mladé herečce blízká. „Je pravda, že i moje cesta je ovlivněná rodinou. Asi nejvíce dědou, se kterým jsem chodila do Národního divadla.S babičkou, která je výtvarnice, jsem chodila na výstavy. Ale chodila jsem i na klavír, protože druhá část rodiny je hudebně založená,“ prozrazuje o sobě Annette Nesvadbová. Televizní svět jí ukázal strýc, mim, Michal Nesvadba. „Když běžel v televizi, mohla jsem říkat: Hele, to je můj strejda. (směje se). Chodila jsem k babičce cvičit na klavír, občas tam přišel a přinesl mi hračku z lepenek. Vyrůstala jsem na Kouzelné školce a navštěvovala i jeho představení pro děti,“ vzpomíná Nesvadbová, která je dlouhodobě šťastně zadaná s mužem mimo branži. Rodinu zatím neplánuje. „Máma občas pronese, že by chtěla vnouče, tak jí na to ze srandy říkám, aby se uklidnila. Ani do vdávání se zatím nehrnu. Naštěstí jsme v tomhle s přítelem na stejné vlně,“ dodává Nesvadbová.

Kolega z 1. MISE, sedmadvacetiletý herec Petr Kolman, měl úplně jiné než herecké sny. Ke zkouškám na hereckou školu šel z hecu a s nulovým očekáváním. Mezi hrstku studentů DAMU se dostal hned napoprvé. Na herectví ale nelpí a nebrání se jiným profesím. Ani myšlenka být vojákem mu není cizí. V seriálu 1. Mise získal roli frekventanta Ivana Kučery. „Hraju mladého lékaře Ivana Kučeru. Je to klidný a umírněný kluk, který se svojí účastí ve vojenském kurzu snaží dostat do zápřahu. Musím říct, že s ním docela souzním. Já bych na vojnu určitě šel, kdyby ta povinnost byla. Láká mě to a myslím, že to řada kluků v dnešní době potřebuje. Nejsem výjimkou. Zajímal by mě ten dril. Je zajímavé si to zahrát a alespoň trošku poznat, jaké to je,“ říká herec z Divadla Na Fidlovačce, Petr Kolman, který už si vyzkoušel nejednu profesi. „Rozhodně jsem si nepředstavoval, že budu herec. Táta si asi myslel, že půjdu jeho směrem, je inženýr – modelář. Přál by si, abych převzal jeho dílničku ve sklepě a dělal modely. Ale vydal jsem se jinou cestou. Pracoval jsem v nemocnici v kartotéce, vypomáhal v obchodě se sportovním lukostřeleckým vybavením, abych si tenkrát mohl dovolit nový zaměřovač na luk, na který rodina v ten moment neměla peníze. Chvilku jsem pracoval i pro korporát, ale nebylo to nic pro mě. Chtěl jsem si přilepšit ke škole a nakonec jsem si našel práci za barem, kde to je zábavné. Celý život se ale věnuji hudbě, dokonce déle než divadlu, takže jsem zkusil pár menších hudebních produkcí pro divadelní představení. V období covidu jsem se ocitl na zahraničním natáčení. byl jsem ve štábu, ve skupině, která se stará o herce. Potkal jsem se například s Lambertem Wilsonem, který ztvárnil jednu z hlavních rolí ve filmu Matrix,“ říká Kolman. 

 

 

 

 

 

 

 

Default User Image
Jana, 11.02.2022 12:36
Je to něco jak modrý kód blbost nic nemáte slunečná zoo co by sme chtěli že