Jan Budař točí Prince Mamánka. Koho obsadil do hlavních rolí?
Zdroj: herminapress/Bontonfilm

Jan Budař točí Prince Mamánka. Koho obsadil do hlavních rolí?

Vytvořeno dne 29.09.2021

Jan Budař začne po několika letech příprav natáčet výpravnou filmovou pohádku Princ Mamánek podle své vlastní stejnojmenné knihy. V roli královny a Ludvíkovy maminky se před filmovou kameru vrátí Jana Nagyová, představitelka nezapomenutelné Arabely. Původně ji měla hrát Libuše Šafránková.

S filmovou podobou počítal Jan Budař už v roce 2017, kdy kniha Princ Mamánek vyšla. Svoje plány tehdy svěřil Janu Krausovi v jeho televizní show. „Ještě tento příběh dostal podobu audioknihy, což se moc povedlo,“ pochvaloval si, „protože se nám to podařilo nahrát v naprosto exkluzivním složení. Obsazení, které je v audioknize, je zároveň i tím filmovým, takže králem je Josef Abrhám, královnou Libuše Šafránková, nájemný rytíř je Ondřej Vetchý a já jsem princ Otomar Karel XII.“

Jan Budař nyní natočí pohádku Princ Mamánek jako režisér a zároveň ztvární hlavní postavu rozmazleného prince Ludvíka, který je nucen vypravit se do světa. Krále bude představovat Martin Huba a v roli královny a donekonečna pečující Ludvíkovy maminky se před filmovou kameru vrátí Jana Nagyová, představitelka nezapomenutelné Arabely. Obhroublého rytíře a průvodce hlavní postavy na dobrodružném putování si zahraje Ondřej Vetchý.

„Vím, že je moudré obklopit se v daném oboru těmi nejlepšími,“ komentuje Jan Budař hereckou sestavu i další tvůrce, kteří se na filmu budou podílet. Film nasnímá kameraman Jan Malíř, kostýmy připravila návrhářka Michaela Horáčková Hořejší, o filmové masky se postará Eva Ungrová. V dalších rolích se představí Veronika Kubařová, Vladimír Javorský nebo Boleslav Polívka jako hrobař Hrouda.

Těsně před první klapkou probíhají zkoušky kostýmů a poslední přípravy, natáčet se začne začátkem září na zámku Dětenice, kde tvůrci najdou královský zámek nebo obyčejnou středověkou krčmu a kde podle legendy Mamánkův příběh Jana Budaře napadl. Pohádka bude vznikat až do poloviny října a štáb se během natáčení přesune i na Pohansko na jižní Moravě, do Lednicko-Valtického areálu, do Žehrovské obory v Českém ráji nebo do kokořínských lesů.

Premiéra je plánována na září 2022.