Lambora jako kněz a Plánková jako terapeutka: Spojí je záhadný zločin
Zdroj: TV Prima

Lambora jako kněz a Plánková jako terapeutka: Spojí je záhadný zločin

Vytvořeno dne 29.09.2021

Další seriálovou lahůdku pro své diváky v těchto dnech připravuje televize Prima. Nová osmidílná minisérie Půlnoční zpověď od autorské dvojice Kateřiny a Jitky Bártů přinese napínavý psychologický příběh o přetvářce a lhaní v žánru černé komedie. Divákům se v hlavních rolích představí dvojice odcizených sourozenců Stela a Albert v podání Markéty Plánkové a Marka Lambory, ona je vztahová terapeutka, on kněz.

Rozbuškou v celém osmidílném příběhu je konfliktní klientka Marianna Krausová, kterou hraje Denisa Nesvačilová a která na manželských terapiích u psycholožky Stely Skoumalové (Markéta Plánková) zachraňuje svůj vztah se zámožným podnikatelem Šimonem Krausem v podání Igora Orozoviče. Právě její bezohledné chování ovlivní osudy všech hrdinů v Půlnoční zpovědi.

Mezi další klienty vztahové terapeutky Stely, kteří řeší své manželství, patří také Sabina Laurinová. I ta se divákům představí v nečekané herecké poloze. „Renáta Hrušková navštěvuje manželskou poradnu a řeší situace, které trápí řadu lidí v běžném životě – nepochopení po sexuální stránce. Na terapii dochází se svým manželem, kterého tam doslova přivlekla, protože je velmi rázná a poněkud panovačná… Ve dvojici s Martinem Zounarem nenápadně proplouváme dějem, ale nakonec do něj velmi zásadně zasáhneme,“ naznačuje Laurinová.

Bratra hlavní hrdinky, kněze a vědce v jedné osobě, Alberta Macha, kterému jeho starší sestra Stela celý život působí jenom komplikace, hraje Marek Lambora, který na natáčení oblékl kolárek a zcela změnil celkovou image.

Osmidílná minisérie vznikla podle původního scénáře dvojčat Kateřiny a Jitky Bártů, kdy se Jitka opět ujala režie celého projektu stejně jako předtím dalších úspěšných seriálů televize Prima – kriminálky TEMNÝ KRAJ s Lukášem Vaculíkem nebo komediální detektivky V.I.P. vraždy se Soňou Norisovou a Patrikem Děrgelem v hlavních rolích. „Půlnoční zpověď vzešla z námětu, který jsme měly v šuplíku rozdělaný už několik let, ale nikdy na něj nepřišla ta správná chvíle. Až teď. Stačilo pár úprav a vznikl úplně nový, originální koncept a formát, který nás moc baví."

V seriálu Půlnoční zpověď, o jehož nasazení bude televize včas informovat, uvidí diváci mimo jiné také Marka Taclíka a Lukáše Příkazkého jako dvojici kriminalistů, v dalších rolích pak Chantal Poullain, Jiřího Dvořáka, Denisu Barešovou, Danu Morávkovou, Filipa Tomsu, Simonu Babčákovou, Jana Komínka, Sašu Rašilova, Josefa Cardu a mnoho dalších. O hudbu k seriálu se postaral Petr Malásek.