Pro koho a proč je postrachem Nela Boudová?
Zdroj: TV Nova

Pro koho a proč je postrachem Nela Boudová?

Vytvořeno dne 28.09.2021

Hvězdné obsazení Pana profesora posílí od páté epizody Nela Boudová, která hraje Karolíninu matku. Jakmile se Libuše Beránková objeví, všichni se jí raději klidí z cesty. Proč? Jaká je? A jak vstoupí do dění na gymnáziu Pod Lipami?

"Takové postavy se hrají vždycky dobře, i když si myslím, že Karolínina matka není moc sympatická. Aby byla o trošičku sympatičtější, než jak je napsaná, snažila jsem se do ní dostat taky trochu ironie a humoru,“ říká k postavě Karolíniny matky její představitelka.

Jako Libuše Beránková bude Nela Boudová pohoršená chováním studentů i pedagogů na gymnáziu, kde nyní učí její dcera. Jakou studentkou byla ona sama? „Myslím, že jsem byla dobrá studentka, možná až moc uvědomělá. Studovala jsem konzervatoř ještě za totality. Když to porovnám s dnešními studenty, trochu jim závidím. Myslím, že mají studium herectví daleko zábavnější. Na státní konzervatoři se učí více předmětů, přístup učitelů je mnohem liberálnější a příjemnější.“

V Panu profesorovi je Nela Boudová coby Karolínina matka postrachem své dceři i potenciálnímu zeti, jenž před ní volí raději strategický ústup. Jak to je ve skutečnosti? „Když synové studovali, chodila jsem do ředitelny docela často. Starší syn je violoncellista, takže se studium u něj ubíralo tímto směrem. V ředitelně jsem za něj řešila věci, které se týkaly třeba matematiky,“ přizná sympatická herečka.

Libuše Beránková v podání Nely Boudové rozvíří atmosféru na gymnáziu Pod Lipami v páté epizodě seriálu Pan profesor, kterou vysílá TV Nova ve čtvrtek 30. září od 20:20 hod. Diváci se na ni mohou podívat již nyní na Voyo.