Jana Bernášková si posteskla: Před kamerou hraji druhé housle
Zdroj: herminapress

Jana Bernášková si posteskla: Před kamerou hraji druhé housle

Vytvořeno dne 26.08.2022

Herečka a spisovatelka Jana Bernášková si posteskla, že celoživotně hraje druhé housle. Především před kamerou.  

„Hrála jsem v několika pohádkách, ale vždycky kamarádku princezny. Vždycky těsně vedle. A pak, když jsem přišla do Prahy a neměla žádnou práci, točila jsem reklamy. Jedna byla na vlasy. Ale já zase jsem hrála tu druhou, tu, co má ty špatný vlasy. A tu hezkou hrála Bára Seidlová, která byla tenkrát slavná díky Lotrandovi a Zubejdě,“ líčila Honzovi Dědkovi herečka Bernášková, jejíž krásné vlasy by jí mohla každá závidět.

Pro hlavní roli přitom Jana dokáže oželet leccos. Třeba i maturitní večírek. „Jen jednou jedinkrát jsem hrála princeznu. U Dušana Kleina. Bylo mi osmnáct a prošvihla jsem kvůli tomu natáčení maturitní večírek. Ale nejsmutnější na tom bylo, že jsem celý ten den jen proseděla v těch šatech a korunkou a vůbec jsem netočila. Celý den jsem pročekala, jak to na natáčení bývá, a přemýšlela jsem o tom, jak mi to mládí utíká,“ vzpomíná herečka a spisovatelka Jana Bernášková, která, po Couře a Jak přežít svého muže, aktuálně chystá svoji další knihu.

„Já mám pocit, že moje knížky jsou příběhy o lásce, ale tvrdí se, že je to lehce pornografické. Píšu další knihu, která měla být o vztahu mladšího muže a starší ženy, ale zjistila jsem, že je to málo, tak hledám další témata. Uvidím, jaká mi život přinese. Někdy je potřeba to odžít,“ naznačuje Bernášková.