Jedinečný hlas Jiřího Lábuse poznáte hned. Herec získal cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova
Zdroj: herminapress

Jedinečný hlas Jiřího Lábuse poznáte hned. Herec získal cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova

Vytvořeno dne 09.04.2021

Letošní udílení Cen AVA – Alza.cz Audiokniha roku 2020 zná svého prvního vítěze. Cenu za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova získal herec Jiří Lábus. Cenu uděluje AVA od roku 2014. Jejími držiteli jsou Martin Stránský, Jan Jiráň, Hana Maciuchová, Zdeněk Svěrák, Josef Somr a Jiří Dvořák.

„Já audioknihy točím už pěknou řádku let a musím říct, že je to pro mě rovnocenný úkol, jako kdybych hrál divadelní představení nebo natáčel film nebo televizi. Je to úžasná práce, protože já chtěl být rozhlasový herec od mých asi sedmi let a v podstatě se mi to i tímto vyplnilo. Jsem šťastný, že patřím do řady herců, kteří audioknihy dělají a každý titul je pro mě velkou výzvou,“ řekl pro AVA Jiří Lábus.

Z knih, které Jiří Lábus načetl, ať už samostatně nebo s hereckými kolegy, patří například Dědečkův velký útěk od autora Davida Walliamse, Tracyho tygr od Williama Saroyana, Harry Potter a Kámen Mudrců od Joanne Rowlingové, Bajky a Nebajky Rudyarda Kiplinga, Jirotkova Muže se psem nebo, jak jinak, Arabela a Rumburak. Tímto však výčet zdaleka nekončí.

Ceny 8. ročníku AVA – Alza.cz Audiokniha roku budou vyhlášeny 6. května v prostorách Vrtbovské zahrady na Malé straně. Celkem 94 titulů soutěží v deseti kategoriích (seznam nominovaných v druhém kole hlasování níže). Hlasování o Cenu posluchačů probíhá do 15. dubna. Hlas oblíbené audioknize je možno dát zde: https://audiokniharoku.alza.cz/