Jiří Langmajer jde ve stopách Toma Hankse. Místo Wilsona má Janu Plodkovou. Film Ostrov míří do kin
Zdroj: 20th Century Fox/CinemArt

Jiří Langmajer jde ve stopách Toma Hankse. Místo Wilsona má Janu Plodkovou. Film Ostrov míří do kin

Vytvořeno dne 26.01.2023

Jiří Langmajer a Jana Plodková coby trosečníci a opuštěný ostrůvek v tropickém ráji. To jsou aktéři dobrodružné, romantické komedie Ostrov, v níž dva lidé, kteří už spolu nechtějí být, zjistí, že hádky a spory jsou k ničemu. V divočině obzvlášť.

„Vedle toho, že jsme velmi intenzivně pracovali, bylo přímo fantastické, že místo čekání v karavanu na další klapku, jsme se chodili vycachtat do moře a to nejen my, ale celý štáb. A všelijaká havěť k Thajsku zkrátka patří a musím říct, že v tomto ohledu byly naše dámy velmi statečné,” popsal atmosféru natáčení Jiří Langmajer.

Příběh začíná v luxusním exotickém resortu, kde jsou Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer na dovolené. Jenže věci se zvrtnou v manželskou rozepři. Alice chce odjet domů ihned, je jedno jak. Richard tedy sežene odvoz nákladním letadlem, protože nic jiného neletí. Jejich let ale ztroskotá a Richard s Alicí uvíznou na opuštěném ostrově uprostřed oceánu.

Věděla jsem, do čeho jdu. Věděli jsme o štírech, písečných blechách…to vše tam ale patří, my jsme byli tou návštěvou, která se musí přizpůsobit. Bylo náhodou hezké jít ráno na pláž a potkat varana,” vzpomíná Jana Plodková na samotné natáčení Thajsku.

A co o filmu říká režisér Rudolf Havlík? „Mám rád Richarda a Alici a to, jakým způsobem je Jana s Jirkou zahráli. Jany humor a Jirkova nabručenost spolu nádherně fungují. Ostrov je dobrodružná komedie v pravém slova smyslu a všichni, kteří rádi cestují, nebo mají jednoduše rádi dobrodružství a romantiku, si přijdou na své.“

Názor redakce: Jirka Langmajer, ať chcete nebo ne, svým vzezřením a herectvím v mnoha záběrech připomíná Toma Hankse v již ikonickém snímku Trosečník (Cast Away) z roku 2000, byť film Ostrov je samozřejmě o něčem jiném. Jana Plodková bude, na rozdíl od Hanksovy mičudy Wilsona, v první části filmu svou Alicí mnoho diváků (mužů) pěkně štvát, aby se v další části díky okolnostem změnila vTo už vám prozrazovat nebudeme. Běžte do kina. Určitě se budete bavit   

Zdroj: CinemArt, 20th Century Fox, autorský článek