Fešák ze ZOO a První republiky prozradil, kdy jede na doraz: Když jsem v obličeji úplně rudý, jsem před smrtí!
Zdroj: herminapress

Fešák ze ZOO a První republiky prozradil, kdy jede na doraz: Když jsem v obličeji úplně rudý, jsem před smrtí!

Vytvořeno dne 25.01.2023

Toho, že mateřské starosti Evy Burešové odvedly charismatického herce Roberta Urbana z obrazovek seriálu ZOO, nemusí herec litovat. Může se tak plně věnovat zkouškám muzikálu Zpívání v dešti, kde má na nazkoušení své role Cosmo Browna "šibeniční" termín. Do 12. února musí mít hotovo!

„Já se ke Zpívání v dešti v podstatě vracím. Moje první inscenace v ostravském divadle byla role malého Cosma a po 25 letech se k tomuto muzikálu vracím jako velký Cosmo. Kruh se uzavřel,“ usmíval se Robert Urban a dodává: „Můj táta miloval tanec a umění a nějaké herecké a taneční vlohy u mne rozpoznal. V Ostravě jsem se tak rámci zkoušení naučil stepovat.“

Roberta Urbana si diváci pamatují také ze seriálu První republika a jak herec tvrdí, po seriálu se mu stýská. Nyní si tu dobu, byť se děj odehrává v Hollywoodu, může připomenout i prostřednictvím muzikálu Zpívání v dešti v Divadle Hybernia.

Robertova role Cosmo Browna, v které se alternuje s Janem Révaiem, vyžaduje pořádnou fyzičku. „Chodím zcela pravidelně do posilovny. Vůbec se to ale nedá srovnat s tím, když mám coby Cosmo tříminutové taneční číslo. Sice se nestepuje, ale děláme salta, různě skáčeme před nohy a do toho zpíváme. Tepovku si nesleduji, ale podle toho jak mám červený obličej, poznám, jestli jedu nadoraz. Když jsem úplně rudý, vím, že jsem před smrtí,“ smál se Robert Urban, ale ubezpečil nás, že do premiéry 12. února bude mít nazkoušeno.

Režie muzikálu Zpívání v dešti se ujal Oldřich Kříž a diváci se mohou těšit na Jana Kříže, Marii Křížovou, Václava Vydru, Kateřinu Bohatovou, Jana Révaie, Roberta Urbana, Ditu Hořínkovou, Martina Poštu a další výborné herce, zpěváky a tanečníky. Premiéra se koná 12. února v Divadle Hybernia.

Zdroj: Autorský text