Jiří Suchý prásknul tajemství na Karla Gotta
Zdroj: herminapress

Jiří Suchý prásknul tajemství na Karla Gotta

Vytvořeno dne 27.10.2021

 

Herec Jiří Suchý, který tento měsíc oslavil deváté kulatiny, prozradil, proč si nerad připomíná svá výročí, a zavzpomínal na souputníka Jiřího Šlitra a prásknul tajemství na Karla Gotta.

"Vím, že Karel Gott strašně záviděl Waldovi Matuškovi Terezu. Pořád říkal: Neměl bych to spíš zpívat já? Ale protože už to měl Walda slíbený a také to pasovalo k jeho roli ve filmu Kdyby tisíc klarinetů, tak jsme potom Gotta odškodnili tím, že jsme mu napsali duet s Evou Pilarovou – Dotýkat se hvězd,“ vzpomíná s úsměvem na spolupráci se Slavíkem.

A jaký vztah měl se svým profesním dvojčetem Jiřím Šlitrem? „Vztah s Jiřím Šlitrem byl velice zajímavý, poněvadž jsme byli každý jiná povaha. Zjistili jsme, že nám jde práce nesmírně dohromady. Stýkali jsme se pracovně, kamarádství mezi námi tolik nebylo, až ke konci jeho života. Byli jsme v západním Německu, v Norimberku, a tam jsme si v hotelu hodně povídali, tam vzniklo kamarádství. Povídali jsme si o životě, o holkách a najednou to bylo hrozně hezký. Bohužel to nemělo dlouhé trvání,“ prozradil s lítostí v hlase čerstvý devadesátník, který nesnáší narozeninové oslavy. „Je to hrozný, já jsem notorický neslavič. Měl jsem dědečka, který v den svých narozenin vstával v pět ráno, šel do lesa a vracel se v noci. Asi to mám v genech. Neslavič jsem proto, že musím pořád poslouchat, jak jsem dobrej, já to vím, že jo, ale já nevím, jak se na ty chvály tvářit, aby to vypadalo aspoň trošku upřímně, poněvadž jinak jsem otrávenej. Mám pocit, že je vidět, že se přetvařuju. Trpím. Radši jsem doma sám. Jsem introvert,“ vysvětlil v 7 pádech Honzy Dědka.