Karlínské divadlo slaví 140! Pro herce a zpěváky je srdeční záležitostí
Zdroj: herminapress

Karlínské divadlo slaví 140! Pro herce a zpěváky je srdeční záležitostí

Vytvořeno dne 04.10.2021

Zpěváci Václav Noid Bárta a Markéta Schimmerová Procházková sice před sto čtyřiceti lety u zrodu Hudebního divadla Karlín určitě nebyli, ale shodli se, že tento kulturní stánek je jejich srdeční záležitostí.  

„Když jsme dělali přes coronu živá vysílání, hodně jsem se o historii divadla dozvěděl. A taky jsem si divadlo prolezl od sklepa až na půdu. Ve sklepě jsou vidět původní zdi či napojení staré budovy s novou rekonstrukcí. Nyní je to super moderní divadlo se skvělým zázemím. Hraji v Karlíně 13 let a skoro vždycky mi při děkovačce málem vlítnou slzy do očí. Je to taková zdravá sebepýcha, že kluk, který byl řezník, najednou stojí na jevišti jako Werich, Burian a další herecké hvězdy. Jsem vděčný, že mě sem vzali,“ usmíval se Vašek Noid Bárta.

První role, kterou Markéta Schimmerová Procházková v HDK dostala, byla v muzikálové gangsterce Bonnie and Clyde. Po boku Václava Noida Bárty si zazpívala hlavní roli. „To bylo v roce 2016. V souboru patřím ke služebně mladším a vzhledem k tomu, že se muzikálu věnuji až od svých 19 let, tak působím mladě a nezkušeně. Ale už je mi 35, tak zase nejsem úplné ucho,“ smála se Markéta a dodala: „Pořád mě udivuje, že člověk, který obchodoval s obilím, najednou před 140 lety postavil krásné varieté. A potom, po povodních, jak dali divadlo krásně dohromady. Tyhle dobré konce mě baví a doufám, že i pandemie bude mít dobrý konec a budeme hrát dál.“

V duchu 140. narozenin Hudebního divadla Karlín se ponese celá nastávající sezóna. Jako poděkování svým věrným fanouškům připravilo divadlo soutěž o 140 věcných cen. Díky partnerům a donátorům divadla, mohou tak diváci vyhrát například dovolenou u moře, letenky, hodinky, kosmetiku, vína atd., ale také volné vstupenky do divadla či večeře pro dva v divadelní restauraci. Více se dozvíte na internetových stránkách Hudebního divadla Karlín.