Kdo je mezi herci ze Slunečné nejlepší balič?
Zdroj: TV Prima

Kdo je mezi herci ze Slunečné nejlepší balič?

Vytvořeno dne 22.12.2021

Několik velkých krabic plných hraček, her a dobrot přivezla do Thomayerovy nemocnice na dětské oddělení herečka Eva Burešová. Byla vyslána jako zástupce herců celého seriálu Slunečná, jelikož koronavirová pandemie neumožnila, aby se za dětmi vydalo víc hereckých tváří.

„Eva Burešová se velmi ráda přihlásila o to, aby dětem mohla dárky doručit. Jako televize Prima jsme tu nebyli poprvé, ale bohužel v současné situaci, která není pro nikoho, obzvláště pro zdravotníky, snadná, jsme nemohli přijet ve větším počtu. Nechtěli jsme zbytečně nikoho ohrožovat. Nikdy nevíte,“ vysvětluje mluvčí seriálu Josef Ducký, proč jménem Slunečné dorazila pouze Eva Burešová.

Dárky, které Eva Burešová vezla do nemocnice, jí pomáhali kolegové zabalit, když už nemohli jet s ní, a někdy to byla víc než legrace. Každý totiž není mistr v balení – a má zkrátka obě ruce levé. A co na sebe při chystání dárků práskli?

Karel Zima coby seriálový Pavel Slanina se pochlubil: "Žádný trik na balení dárků nemám, vždy mě to bavilo a každé Vánoce mě potká dárková prokrastinace. Říkám si, jak si to všechno připravím týden předem, a nakonec z 23. na 24. prosince začínám kolem 22. hodiny a končím kolem půl třetí ráno. Pak mě popadne hysterie, protože mi dojdou stužky nebo papír, takže nakonec přijdou na řadu tašky. Na začátku začínám krásně, dekorativně – a končí to totální neúhledností.

Jana Stryková dodala: "U nás dárky nakupuje a balí Ježíšek, a pokud to chci zabalit rychle a krásně, dám to do nějaké tašky." 

Eva Decastelo – Zuzana Dolejšová si posypala popel na hlavu. „Já si to moc užívám, bohužel nejsem manuálně zručná, na rozdíl od svého muže. Vše zásadně poměřuji, nastříhám papír – a pak manžel dárky zabalí. Já zase nastupuji s lepicí páskou, kterou mu připravuji na míru. Moje dárky vypadají jako velká neforemná koule a nedají se rozbalit. Děti se pod stromečkem už i kvůli tomu zlobily.“

Pro radu na balení dárků chodí seriálová Diana Stránská i na internet. „Nakoukám to, vypadá to jednoduše, řeknu si, že vím – a nic. Dárky už mám, teď stačí je jen zabalit. A i to může být heroický výkon. Já to totiž vůbec neumím, celá rodina to o mně ví. Snažím se pozorovat ty dámy, které to balí v obchodech. Pak ale přijde na řadu dárková taška," zakončila vánoční rozjímání Markéta Hrubešová.“