Narozeniny strávila Marie Rottrová v covidu. Budou Vánoce v pohodě?
Zdroj: herminapress

Narozeniny strávila Marie Rottrová v covidu. Budou Vánoce v pohodě?

Vytvořeno dne 21.12.2021

Marie Rottrová oslavila významné životní jubileum, osmdesáté narozeniny 13. listopadu. Při té příležitosti vydal Supraphon vinylovou podobu alba Lady Soul 14x / 1970-2021. Jaké byly oslavy a jak oblíbená zpěvačka prožije Vánoce?

„Dva dny před mými kulatinami mi bylo oznámeno, že jsem pozitivní na covid. Žádné velké oslavy tedy nebyly a já mám pocit, že jsem ty osmdesátiny tak nějak elegantně obešla a vlastně je zatím vůbec neměla… Ale vážně. Byli jsme s rodinou doma, udělali jsme si oběd a proběhla taková komorní oslava. Bilancování se nekonalo. To proběhlo při natáčení dokumentu pro Českou televizi. Jeho tvůrci mě k němu vysloveně nutili, chtěli se dozvědět co nejvíce. Na některé jejich otázky jsem ale stejně neodpověděla… A jestli vás zajímá nějaké ohlédnutí, dospěla jsem k názoru, že můj život byl hrozně fajn, a co se týče muziky, odvedla jsem kus slušné práce a vždycky mě bavila,“ uvedla Marie Rottrová, která má vánoční svátky velice ráda, ale ještě radši slaví Velikonoce.

"Raději mám Velikonoce. Líbí se mi, že jsou na jaře, protože to roční období miluju. I když nábožensky jsou Velikonoce smutnější než Vánoce, mám úplně opačný pocit. Jelikož jsem životní optimista, je mi bližší svátek vzkříšení a beru ho jako vzkříšení všeho. Už delší čas si totiž myslím, že Vánoce se trochu zvrtly v komerční záležitost. Vnímám je proto především jako setkání rodiny. Dárky, stromeček, to všechno je krásné. Neprožívám je ale tak silně jako Velikonoce."