Basikové se na koncertě v Zahrádkách diváci nedočkali. Zazpívala jim přes telefon
Zdroj: herminapress

Basikové se na koncertě v Zahrádkách diváci nedočkali. Zazpívala jim přes telefon

Vytvořeno dne 12.08.2022

Letos se na zámku Zahrádky u České Lípy konal již 24. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami. Po dvou covidových letech, kdy se vždy koncert stihnul jen taktak, se koncert uskutečnil konečně bez roušek.

Diváků přišlo o něco více, než loni, ale letošní rok byl zapeklitý v sestavení pořadí účinkujících, kteří byli uvedeni na plakátech a billboardech. Jelikož nikdo z umělecké branže neví, co přijde na letošní podzim, kvůli covidovým restrikcím, válečnému stavu nebo zdražování elektřiny a plynu a tak všichni zpívají, kde můžou, aby přečkali podzimní a zimní období ve zdraví, s pocitem, že mají z čeho zaplatit složenky.

A tak moderátorka večera Michaela Doležalová jako první přivítala na pódiu zatím ještě neznámou zpěvačku Leny White, a pak už začalo nutné přehazování interpretů. Původně měli všichni interpreti prezentovat 4 songy, ale díky situaci, která nastala, zpívali po 6 písničkách. Jako druhý nastoupil na pódium zpěvák Tomáš Ringel (21), který pro agenturu Martin Production poprvé zpíval přesně před 10 lety. Poté, díky změně programu šel v pořadí zpěvák a producent koncertu Martin France, který musel zazpívat dokonce 7 písniček, aby se dočkal příjezdu jednoho z dalších avizovaných interpretů finalisty Superstar Zbyňka Drdy, který se přesouval z jiného vystoupení právě sem a měl půl hodinové zpoždění.

Mezitím z Hradce Králové dorazil i zpěvák Milan Devinne. Ten, kvůli tomu, že jeho přítelkyně bude každým dnem rodit, zapomněl na to, že na tomto koncertu zpívá. Když koncert začínal, jeden z členů produkce mu volal, kde vězí. V tu chvíli ještě spokojeně odpočíval s přítelkyní v rodinném domku u Hradce Králové.

Po celou tuto dobu byla produkce v telefonickém spojení s hlavní hvězdou večera Bárou Basikovou, která se vracela z odpoledního vystoupení v Jeseníkách, což je cca 400 km. A tak 120 km před cílem bylo jasné, že už to Bára nemůže stihnout a proto zastavila na odpočívadle na dálnici a diváky s opravdu velikou omluvou a smutkem v hlase přes mobil a mikrofon pozdravila. Zazpívala tak všem přísedícím kus ústřední písně Máří Magdalény z muzikálu Jesus Christ Superstar. Zároveň slíbila, že na čtvrt století tohoto koncertu, který se bude konat v sobotu 5. srpna 2023 dorazí určitě a bez dalších přejezdů.

Po tomto dojemném telefonátu na dálku ukončila svým mini koncertem tuto událost  rocková diva Marcela Březinová, s kterou si všichni interpreti na závěr přišli zazpívat jednu z jejich největších a pro tento koncert i důležitých písní Snad za to může láska. Co na závěr dodat? Vzhůru, s pevnými nervy, zdravím a vztyčenou hlavou do 25. ročníku této bohulibé akce.