Komu se to povede? Jitka Schneiderová jako milenka sympaťáka Révaie!
Zdroj: herminapress

Komu se to povede? Jitka Schneiderová jako milenka sympaťáka Révaie!

Vytvořeno dne 23.07.2020

Přestože herečka Jitka Schneiderová (47) o sobě tvrdí, že se věkově „šoupla“ do jiného generačního věku, mezi mladými herci z muzikálu Rebelové ji lehce přehlédnete. Vypadá jako jedna z nich.

Video soubor

Na prázdninové zkoušky v Hudebním divadle se moc těší.

„Je to nabíjející. Člověk se šoupl do jiného generačního věku a já si myslím, že to je nejlepší, co se může herci stát, že je mezi mladými. Karlínské divadlo mám moc ráda, už jsme tady dělala Bonnie a Clyde, je tu skvělé zázemí a divadlo je překrásné. A člověk se nedostane jen tak na velké jeviště.“

V chystaném muzikálu Rebelové bude herečka hrát přítelkyni Jana Révaie, který se z filmového Šimona také generačně „šoupl“ do postavy tatínka hlavní hrdinky Terezy.

„Ta moje role není zas tak složitá a režisér Filip Renč přesně ví, co chce a my to splníme,“ usmívala se Jitka Schneiderová, která si i přes prázdninové zkoušení užije léta. Pojede na chatu, k rodičům a s kamarády na malý festival. Těší se na hezké léto.

Premiéra muzikálu Rebelové je v Hudebním divadle Karlín plánovaná na 3. a 4. prosince. V roli Terezy se představí Nikola Ďuricová nebo Sarah Salloum, Šimona hraje Petr Ryšavý nebo Roman Tomeš, Bugynu Katherine Selešiová nebo Nelly Řehořová. Roli otce Terezy hraje Jan Révai nebo Denny Ratajský, jeho přítelkyni Alžbětu Jitka Schneiderová nebo Dominika Býmová. V dalších rolích uvidíte Richarda Pekárka, Lukáše Adama, Vladislava Beneše, Petra Štěpánka, Jana Vlasáka, Pavlu Břínkovou, Světlanu Nálepkovou, Sáru Hoblovou, Viktorii Tandlerovou, Vlastimila Zavřela, Jana France, Josefa Feča, Filipa Hořejše, Petra Špinara.