Konečně pořádný adrenalin! Tvrdý výcvik s padákem museli podstoupit herci oblíbeného seriálu
Zdroj: TV Prima

Konečně pořádný adrenalin! Tvrdý výcvik s padákem museli podstoupit herci oblíbeného seriálu

Vytvořeno dne 27.01.2022

Úkol, ze kterého mají respekt i zkušení vojáci, stál před herci ze seriálu 1. MISE! Kvůli natáčení prošli výcvikem skoku s padákem. Nic jednoduchého ani pro profesionály.

Video soubor

Zdroj: TV Prima

Chladný a větrný zářijový den strávili herci ze seriálu 1. MISE na letišti v Roudnici nad Labem, kde se podrobili vojenskému výcviku s cílem naučit se simulovat skok padákem. „Prošli jsme tady výcvikem, vysvětlili nám, jak odjistit padák, jak se chovat. Bylo to velmi zajímavé. Nikdy jsem s padákem neskákala. Takže jsem dneska byla zvědavá, co mě čeká. Láká mě to, překvapuji samu sebe, že mě to láká,“ popsala svoje pocity herečka Anette Nesvadbová, která v seriálu 1. MISE hraje vojenskou lékařku Evu Dvořákovou. S padákem měla ale během výcviku vážné problémy. „Padák je dost těžký, musím říct. Podle mě má tak 20 kilo, přepadávala jsem dozadu,“ vysvětlila Nesvadbová.

Její kolega Radúz Mácha na rozdíl od ní s padákem už skákal. „Ke třicetinám jsem dostal od švagra tandemový seskok. Bylo to skvělý. Chtěl bych to absolvovat znovu. Po seskoku jsem se smál až do večera, byl to velký adrenalin. Pán, který nám tady dnes dával školení, pořádá třídenní kurz, pak člověk z letadla vyskočí sám zaháknutý za lano a může doplachtit sám dolů. Domlouval jsem se s ním, že si to vyzkouším,“ těší se Radúz Mácha, nadšený z natáčení. „Učíme se celý den, jak se správně skáče, co se dělá v případě, že se padák neotevře, jak vyhodit náhradní padák. Dnešní den je pro nás asi zatím nejvíc adrenalinový. Těším se, že se proletíme Andulou,“ dodal Mácha, který v 1. MISI hraje vojenského lékaře Honzu Rubeše.

Respekt z výcviku a letu v jednomotorovém letadle neskrýval ani herec Libor Matouš, který se během teoretické části výcviku snažil pochytit všechny praktické rady. „Když se padák neotevře, odhodí se hlavní padák a u levého prsa je madlo, kterým se otevře záložní padák. Je potřeba zaklonit hlavu a dát nohy dozadu,“ překvapil znalostmi Libor Matouš, kterého diváci 1. MISE znají jako vojenského lékaře Vladimíra Fryvaldského „Přáli bychom si častější tvrdší tréninky, abychom vypadali nabušeněji. V televizi to možná vypadá tvrdě, ale je to kouzlo kamery a režie. Do těla občas dostáváme, ale není to tak intenzivní, jak to může na kameře vypadat. Předstíráme, že tohle děláme denně. Ale snažíme se to předstírat co nejlépe,“ říká pobaveně Matouš.