Kuchaři shořela střecha nad hlavou. Pomoc přišla z "vyhořelého balkónu"
Zdroj: Archiv

Kuchaři shořela střecha nad hlavou. Pomoc přišla z "vyhořelého balkónu"

Vytvořeno dne 12.06.2020

 

Sotva producent Martin France ukončil svoje „Zpívání z balkónu“, stojí před dalším úkolem. Franceho oslovila barrandovská restaurace Černý kohout, jestli by nedokázal pomoci mladému šéfkuchaři Tomášovi. Tomu v první den otevření restaurace pro veřejnost po koronaviru, což bylo 25. 5. 2020,  přímo v místě vyhořel kompletně byt. Nezůstalo vůbec nic.

Štěstí bylo, že v bytě nebyla jeho 4 letá dcera a psa zachránil vykopnutím okna na poslední chvíli. Kuchaře odvezli na dýchací přístroje do nemocnice.

A tak Martin France pomoc přislíbil. „Na neděli 28. 6. 2020 od 15.00 připravuji projekt přímo v Černém kohoutovi pod názvem „Zpívání z vyhořelého balkónu“ a tím vlastně nenásilnou formou navazuji na předchozí oblíbené zpívání,“ uvedl producent.

Na koncert už přislíbili svou účast například Monika Absolonová, Kamelie, Bohuš Matuš, Martin France, Marcela Březinová, Heidi Janků, Magda Malá, Jarek Šimek, Zuza Nová, Tomáš Ringel, Sabina Křováková a další.

Nešťastníkovi se pokusí všichni pomoci 3 fázemi: 1./ provozní přislíbil procenta z denní tržby, 2./ v den konání koncertu bude dobrovolné vstupné a také dobrovolné příspěvky do kasy a za 3./ zde bude Strom splněných přání, kde budou viset obálky, ve kterých bude napsáno, které věci by šéfkuchař nejnutněji potřeboval a bude záležet na příchozích, zda si nějakou obálku odnesou s sebou.

Například se už scházejí první dary pomoci a byly už předány například dvousedačka, stolní lampa, povlečení, ručníky a je třeba přislíbena i mikrovlnná trouba od zpěvačky Leony Machálkové nebo nějakými věcmi chce přispět i zpěvačka Bára Basiková, takže lidé už začínají kladně reagovat.

Takže pořadatelé doufají, že se dostaví hojný počet obyvatel a na začátek nového startu takto alespoň trochu pomohou člověku, který to v současné době opravdu potřebuje.