Leona Machálková odkryla pozadí mega hitu s Petrem Kolářem. Duet z Pojišťovny štěstí zazní na koncertě v Lucerně
Zdroj: herminapress

Leona Machálková odkryla pozadí mega hitu s Petrem Kolářem. Duet z Pojišťovny štěstí zazní na koncertě v Lucerně

Vytvořeno dne 21.03.2023

Ke svým výročním třiceti letům na hudební scéně chystá zpěvačka Leona Machálková velký koncert v Lucerně. Na podiu se vystřídají hvězdní hosté a zazní známé písně. Nebude chybět ani legendární duet Pojišťovna štěstí, který zpěvačka nazpívala s Petrem Kolářem.

Dvacet tři let starý hit napsali Petr a Pavel Ormovci na text Zdeňka Rytíře a vznikla na zadání televize Nova k seriálu Pojišťovna štěstí. „Finální písni předcházely dvě verze. Obě byly fantastické, ale autoři seriálu hodně pitvali text, aby měl nějakou gradaci. Zdeněk Rytíř nabídl několik excelentních veršů a slok, které třeba potom byly upozaděny, než tým režiséra Jiřího Adamce byly spokojení. Obdivovala jsem tu houževnatost, trpělivost a profesionální přístup Zdeňka Rytíře. Vyčistil si hlavu a vynořil se mu další skvělý rým či verš, který nabídl a který potom tým přijal,“ uvedla Leona Machálková. 

„Není žádným tajemstvím, že jsem písničku původně nazpívala s Petrem Mukem, pak došlo k nějakému dramaturgickému uvážení a jinou verzi se mnou nazpíval Petr Kolář. Nikdy jsem nepátrala, proč tento hit nabídli zrovna mne. Protože ve své kategorii jsem měla a dodnes mám, kolem sebe spoustu skvělých zpěvaček. Ale ostatní kolegové říkají, že můj a Petrův hlas se krásně doplňují. Tak to asi tak mělo být.“

Na svůj koncert Leona-30 let na scéně si Leona Machálková pozvala samé vynikající umělce. Jako hosté vystoupí Marie Rottrová, Petr Kolář, Jaroslav Svěcený, Lenka Graf, Marian Vojtko, Felix Slováček ml. a další umělci.

Koncert Leona - 30 let na scéně se koná 6. května v Lucerně od 19 hodin.

Zakoupením vstupenky návštěvníci koncertu podpoří Nadační fond Šťastná hvězda a její dětské pacienty s cystickou fibrózou a po mozkové obrně a dospívajícím upoutaným na invalidní vozík. Patroni nadačního fondu jsou Monika Trávníčková a Petr Kolář.