Letní komedie Bourák láká do kina: páni Trojanové, Jiří Macháček, Kristýna Boková a další vynikající herci
Zdroj: herminapress

Letní komedie Bourák láká do kina: páni Trojanové, Jiří Macháček, Kristýna Boková a další vynikající herci

Vytvořeno dne 05.06.2020

Bourák je prvního český celovečerní film, který bude mít premiéru ve znovu otevřených kinech. Do distribuce jde 11. června. Jeho tvůrci se rozhodli nečekat s uvedením až na podzim a svůj film představili na předpremiérové tiskové konferenci.  

Bourák je komedie, trochu černá a trochu gangsterka, našlápnutá skvělou hudbou a černým humorem

Vedle Ivana Trojana v roli Ládi „BOURÁKA“, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života,sepředstaví Kristýna Boková, jako jeho zanedbávaná žena Markéta: „Asi poprvé jsem hrála něco tak odlehčeného. Do jejího kabátku se mi lezlo moc dobře a snadno. I díky maskérce Janě Bílkové a kostýmní návrhářce Tereza Kučerové jsem se cítit jako Markéta hned ráno, jenco jsem se oblékla do kostýmu a Jana mě nalíčila a učesala. Nebo taky nenalíčila a moc neučesala,“ vzpomíná na natáčení.

Jiřímu Macháčkovi se zase díky roli majitele kasina, provinčního mafiána a nebezpečného golfisty Rudy splnil klukovský sen: „Když je vám deset nebo čtrnáct, tak si říkáte, pokud budu hrát někdy ve filmu, tak jedině rvačky a akční scény. A když se vám tenhle sen splní ve věku, kdy už vás zvolna začíná opouštět vaše pověstná leopardí mrštnost, tak si jen říkáte, zaplať pámbu, že se mi ten sen nesplnil třeba až v osmdesáti.“

V dalších rolích diváci uvidí Kryštofa Hádka, Kateřinu Winterovou, Jaromíra Dulavu, Jiřího Šimka, slovenské herce Milana Ondríka, Alenu Pajtinkovou, Petru Polnišovou, výtvarníky Jaroslava Rónu a Aleše Najbrta i režiséra Ondřeje Trojana. Zpěváky Bourákovy oblíbené kapely jsou Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Tonya Graves a Žofie Dařbujánová. Autorskou hudbu ve stylu rockabilly složil Roman Holý. Plakát k filmu Bourák vznikl v grafickém studiu XOXO Prague Lukáše Francla, fotografkou byla Bára Lockefeer Švejdová.