Michal Hrůza vyvrátil fámu, že Burešová a Lambora špatně nazpívali Kovbojskou
Zdroj: TV Prima

Michal Hrůza vyvrátil fámu, že Burešová a Lambora špatně nazpívali Kovbojskou

Vytvořeno dne 10.12.2020

Muzikant a autor titulní skladby Píseň kovbojská Michal Hrůza, která provází každý díl Slunečné, se v seriálu objeví a zahraje si sám sebe. Na skok si přijede poslechnout místní sbor a nabídne mu spolupráci.

V motorkářském oblečení a s úsměvem na rtech se muzikant Michal Hrůza objeví v seriálu Slunečná. „Mám tu malou roličku a hraju tak trochu sám sebe. Chtěl jsem být trošku jiný než ostatní, protože tady vedle mě stáli samí vynikající herci, a na ně já herecky nemám. Proto jsem si vymyslel, že přijedu na motorce, tedy takovém skútříku. Hvězda, která přijela na motorce, to je trochu neobvyklé, ne?“ usmívá se zpěvák, jak se ke své roli postavil, a přiznává, že práce herců je opravdu náročná. „Byl jsem překvapený, jak je těžké zahrát si v seriálu. Text se mi trochu pletl a vypadával…“

Nový kolega zaujal i přítomné dámy, které byly ohromené, jaký je Michal skromný a nesmělý kluk. „Michal byl úplně skvělý a bylo zábavné vidět, že když je na pódiu s kapelou, tak je suverén, a tady byl krásně něžný, pokorný, tichý,“ popisuje svoje setkání s muzikantem Eva Decastelo, která společně s Reginou Řandovou a dalšími tvoří základ sboru ve Slunečné. Hodně překvapená byla i Lucie Polišenská, která měla slunečný sbor vést, a ještě před Michalem Hrůzou. Tak z toho měla trošku hrůzu... „Musím říct, že byl ze sboru nadšený a pořád nás chválil. Michal vůbec nepoznal, že my k holkám nepatříme a jen otvíráme pusu,“ smála se Regina Řandová. „Když zapomněl nebo spletl text, tak se omlouval, byl moc milý. Nebylo to, že přišla namistrovaná hvězda. Ke všem se choval naprosto stejně. Já jsem se s ním setkala osobně poprvé,“ dodává seriálová Simona Rokytová.

„Dostal jsem radu od vynikajících herců, že člověk, když neumí hrát, tak nemá dělat, že je herec. Nesmíte přehrávat a přehánět to. Doufám, že se mi to podařilo, i když s tím textem to nebylo úplně perfektní. Občas jsem tam plácl něco jiného, ale moc mě to bavilo. Vstával jsem v půl šesté ráno, abych stihl nástup na půl osmou, a překvapilo mě, že všichni už tu byli připravení. Je to makačka a divák, když se v klídku dívá na další díl, nevidí, kolik práce za tím je.“

Za tuto zkušenost je Michal Hrůza moc rád, ale na dráhu herce by se určitě vydat nechtěl. „Bavilo mě to a jsem rád, že jsem se sem podíval. Navíc se mohla uklidnit ta fáma, že se mi vůbec nelíbilo, jak Eva Burešová s Markem Lamborou nazpívali úvodní znělku Píseň kovbojská. Cítil jsem potřebu to vysvětlit. Já tu písničku napsal, otextoval jsem ji, a určitě to nebylo tak, že jsem byl naštvaný, že to zpívá někdo jinak. To tak nebylo, a proto jsem přijal nabídku zahrát si sám sebe tady ve Slunečné,“ uzavírá své působení v seriálu muzikant.