Milionář Jiří Antoš: Utekl smrti a začal podnikat
Zdroj: TV Prima

Milionář Jiří Antoš: Utekl smrti a začal podnikat

Vytvořeno dne 27.11.2020

Televize Prima už v pondělí 30. listopadu ve 21:35 uvede první díl unikátní reality show Milionář mezi námi. Sedm českých milionářů se v sedmi dílech vypraví do sedmi českých měst, aby poznali druhou stranu společnosti, pomohli těm, kteří pomoc potřebují, a poznali svět tolik vzdálený tomu jejich. Prvním dobrovolníkem je majitel zábavního parku Mirakulum, Jiří Antoš.

Jiří Antoš se vydá do Ostravy, aby zde pracoval jako dobrovolník v neziskové organizaci Mens Sana, kde pozná rodinu muže, který má vinou pracovního úrazu doživotně poškozený mozek. Zapojí se do činnosti problémové čtvrti Bedřiška i romského Boxing King Klubu, který je plný boxerských talentů.

Nikdo z těch, které pozná a kterým pomáhá, nezná jeho bohatství. Na konci své mise rozdá statisíce korun.

„Myslel jsem si, že zapojení do pomoci bude naaranžované pro televizi. Ale ono to bylo doopravdy! A jsem za to rád, protože mám z toho týdne mnoho silných zážitků,“ říká Jiří Antoš, vyučený truhlář, kterého k milionům přivedla jeho houževnatost a podnikavý duch.  „Vyrůstal jsem v rodině, kde jsme si sice nežili nad poměry, ale nebyla ani nouze, rodiče se hodně snažili. Vyučil jsem se a pak jsem si udělal denní průmyslovku. Ale po vojně to na mě dopadlo. Nevydělával jsem moc. Pracoval jsem jako truhlář v podniku, kde bylo poměrně málo peněz. Ale na zahrádce u rodinného domku jsem si udělal dílnu. Dá se říct, že jsem s kolegy podnikal už za socialismu. Říkali nám Zázrační truhláři,“ vzpomíná na své podnikatelské začátky Antoš, který revoluci prožil v nemocnici. „V závěru socialismu jsem měl těžkou autonehodu. Když jsem se z nemocnice vrátil, byl už kapitalismus,“ vypráví Antoš.