Muzikál se přestěhoval na okraj Prahy. Vojtko, Nosková, Machálková a další zpívali pro DEBRU
Zdroj: herminapress

Muzikál se přestěhoval na okraj Prahy. Vojtko, Nosková, Machálková a další zpívali pro DEBRU

Vytvořeno dne 12.06.2020

V Divadle v Horních Počernicích bylo ve středu 10. 6. po několikatýdenní karanténě konečně opět rušno. Celý den se zde střídala jedna muzikálová hvězda za druhou. Že by nová muzikálová scéna? Během dne jsme zahlédli např. Mariána Vojtka, Kateřinu Brožovou, Leonu Machálkovou, Michaelu Noskovou, Jakuba Hübnera či Natálii Grossovou.

Všichni účinkující totiž ve spolupráci s MČ Praha 20 - Horní Počernice, zastoupenou radním Ing. Zbyňkem Římalem, spojili síly pro charitativní organizaci Debra, zabývající se nemocí motýlích křídel a vystoupili na koncertu „Múzy pro motýly,“ který se konal na její podporu a bude vysílán na internetové televizi v červenci.

Zajímavé bylo, že zazněly muzikály pouze a výhradně z muzikálové produkce dr. Františka Janečka a GoJa Music Hall.

„Muzikály Bídníci, Miss Saigon, Fantom opery, Čarodějka či Ples upírů patří mezi naprostou světovou špičku. Sama jsem jak v Bídnících, tak Plesu upírů účinkovala, stejně jako Jitka Čvančarová, která je patronkou právě zmíněné organizace Debra. Oslovila jsem tedy pana doktora Janečka, jakožto producenta těchto muzikálů, zda mu to nebude vadit, a své kolegy s myšlenkou udělat něco smysluplného pro lidi, kteří nemají doslova život jako peříčko. Ono i to peříčko nemusí být pro jejich kůži jako pohlazení. Nicméně pokud byste tento koncert chtěli zažít na vlastní kůži a pomoci tak potřebným, nemusíte zoufat. V nejbližší době zveřejníme více informací o termínu, “ sdělila nám tajuplně Míša Nosková, která spolu s jejím partnerem Jindřichem dávala celou akci dohromady pod hlavičkou jejich agentury Art-Gang.

A na co se můžeme, prozatím na záznamu, těšit? Na Knížku snů či Samotářku v podání původních představitelek Kateřiny Brožové a Leony Machálkové, na upíří duet Mariána Vojtka a Natálie Grossové nebo například duet Raula a Christine z Fantoma opery v podání Michaely Noskové a Michala Bragagnola. Na své si samozřejmě přijdou i milovníci nynějšího muzikálového hitu – Čarodějky – v podání Kateřiny Herčíkové.

Pavel Melichárek, ředitel pacientské organizace DEBRA ČR vysvětlil: „Naše organizace pomáhá lidem s nevyléčitelným chronickým onemocněním známým jako nemoc motýlích křídel. Tito lidé patří mezi zvláště rizikovou skupinu, která je ohrožena nejen koronavirem, ale i dalšími infekcemi. Abychom v době nouzového stavu mohli zajistit veškeré jejich potřeby, zásobení ošetřovacím materiálem i ochrannými pomůckami, stálo nás to více než 600 000 korun. Proto je pro nás jakákoli pomoc v této době neocenitelná! Jsme velmi vděčni za konání tohoto koncertu. Děkujeme Míši Noskové, všem účinkujícím, technikům a dalším, kteří se na jeho vzniku podílejí. Věříme, že i diváci budou štědří a podpoří naše pacienty."

Většina pomoci, včetně podpory psychologa, probíhaly v době nouzového stavu na dálku. "Klientům jsme odeslali přes 4000 emailů a na telefonu jsme se jim věnovali přes 90 hodin," doplňuje Melichárek.