Na americkou hvězdu čekaly stovky lidí. Benicio Del Toro uvedl svůj filmový trhák
Zdroj: herminapress

Na americkou hvězdu čekaly stovky lidí. Benicio Del Toro uvedl svůj filmový trhák

Vytvořeno dne 08.07.2022

Poděkováním přivítala herecká hvězda Benicio Del Toro plný Velký sál před promítáním filmu Traffic –⁠ Nadvláda gangů. A hned uvedl důvod.

"Děkuji za možnost představit film v Karlových Varech a za příležitost růst –⁠ protože, když poznáváte cizí kultury, dává vám to příležitost k rozšiřování obzorů,“ přivítal se s diváky Benicio Del Toro plný Velký sál před promítáním filmu  Traffic –⁠ Nadvláda gangů . „S válkou s drogami je to jako v té bajce o hadovi. Zabijete ho, ale on se stejně vrátí,“ řekl na úvod.

Při práci s postavou, která mu vynesla Oscara za vedlejší roli, ctil Del Toro slavného teoretika Stanislavského: „Každá postava má problém. A herec má za úkol ten problém vyřešit.“ Před natáčením je pro něj klíčové získávání informací a investigativa. „Všude existuje potenciál k poznání. Vždycky se najde něco, co vám do mozku zasadí semínko myšlenky či nápad. V Karlových Varech to bylo například představení Tros Sketos – mám pocit, že jsem naprosto rozuměl tomu, co se snažili sdělit,“ řekl Del Toro.

Umělecký šéf KVIFF Karel Och diváky upozornil, že hvězdný host se vyzná v českém filmu: „Benicio Del Toro nezná jen mistrovská díla typu Markéta Lazarová či filmy Miloše Formana, ale také třeba Dalekou cestu od Alfreda Radoka. Ohromil mě, když mi mimoděk řekl, že se ve Vyšším principu objeví i mladý Rudolf Hrušínský.“

Na debatě po promítání Benicio Del Toro přiblížil mimo jiné spolupráci se Stevenem Soderberghem, který film Traffic – Nadvláda gangů režíroval. „Zeptal se mě, jak si představuju ideální vztah mezi hercem a režisérem. To se mi nikdy předtím nestalo,“ svěřil se herec publiku. „Režisér by měl herci naslouchat, podpořit ho a spolupracovat,“ myslí si Del Toro.

Zdroj: Kviff.cz