Nebezpečné natáčení v ZOO: Odneslo to dvojče Lucie Černá
Zdroj: TV Prima

Nebezpečné natáčení v ZOO: Odneslo to dvojče Lucie Černá

Vytvořeno dne 07.11.2022

Izy musí na chvíli zaskočit za Tes v zoo a svou nepozorností se dostane do křížku s místním obrem – nosorožcem, který se k ní dostal tak blízko, že by si to nikdo nepřál. Omylem totiž vejde do jejich výběhu a uprostřed strne hrůzou.

„Byla to moje první scéna v ZOO, kdy se po mně vyžadoval nějaký blízký kontakt se zvířetem, a přestože jsem s nosorožci nebyla v jednom prostoru, tak po mně docela vražedně pokukovali za mřížemi,“ popisuje svoje prvotní seznámení s několika set tunovými zvířaty. „Měla jsem z nich respekt, ale než jsme začali natáčet, tak mě, moji sestru Barboru i režisérku Janu Rezkovou vzal jejich ošetřovatel do zázemí, kde jsme se setkaly s mládětem nosorožce. Byl to velký zážitek.“ Díky tomu pak nebyla herečka zase až tak nervózní.

O vražedných pohledech ví i kolegyně Michaela Pecháčková coby Sid, která si taky s nosorožci užila několik scén a neohroženě Izy pomůže z nesnází. „Měla jsem ho jako Sid odlákat a opravdu byl docela blízko. Zamručel na mě a já jsem se lekla. To byla chyba, ošetřovatelé mi říkali, ať se nelekám a také nedělám žádné prudké pohyby.“

Izy tak vyvázla bez zranění, stejně jako obě herečky, které dostaly i velmi zajímavé poučení. „Ty mříže, které oddělují nosorožce a člověk jimi klidně projde, mají svůj účel. Kdyby se něco stalo, tak chovatelé můžou rychle vběhnout do ohrady a nemusí se složitě nikde odemykat. Když jsme tam natáčeli a chovatel mu dával krmení, aby byl blíž kameře, tak ho to moc nebavilo. Kamera ho trochu rozhodila a on po ní vystartoval. Mříž držela a nosorožec ani neprostrčil hlavu, takže je to bezpečné pro všechny,“ vysvětluje Lucie Černá. 

Zdroj: TV Prima