Někdo si k narozeninám nadělí dovolenou, Vojtěch Dyk opět nový klip
Zdroj: herminapress

Někdo si k narozeninám nadělí dovolenou, Vojtěch Dyk opět nový klip

Vytvořeno dne 24.07.2020

Dárek kvlastním narozeninám vpodobě nového videoklipu si dává zpěvák Vojtěch Dyk. Vden svých pětatřicátin, 23. července, představuje klip na jeden zhitů svého alba D.Y.K. –Phone Song.

Phone Song vypráví o situaci kolem jednoho zapomenutého mobilu.

A jak známo, mobil dnes už může představovat druhý život, plný skrytých tajemství. „Dnes býváme polapeni do nějaké obří elektronické sítě, ale zároveň se odpojujeme od té fyzické sítě, kterou bylo vzájemné potkávání se, a i o tom je tenhle videoklip,“ říká zpěvák.„Píseň je lehce inspirována italským filmem Naprostí cizinci, který je právě o tématu druhých životů skrytých v těch chytrých krabičkách. Vlastně jde o to si uvědomit, jestli chceme ovládat telefony, nebo chtějí ovládat ony nás,“ dodává Vojtěch Dyk.

Režie tanečního videoklipu se ujala dvojice Zizoe & Wahe, která patří mezi patrony české taneční scény.Tanečnice, choreografka a performerka Zuzana „Zizoe“ Veselá účinkovala například v evropském turné Kanye Westanebo se zpěvačkou Aurorou, tanečník, choreograf a lektor Wahe Akopjan pracoval například  sraperem Big Daddy Kanem. Letos dostali nabídku na kompletní tvorbu klipu od produkce Quincyho Jonese, který byl mimo jiné producentem Michaela Jacksona.Oba svoje projekty prezentují pod producentskou značkou diVize. Mezi poslední počiny Zizoe patří například choreografie předávání Ceny Anděl. Wahe naproti tomu organizuje komunitní a taneční eventy jako Redbull Dance Your Style. Oba tvoří dokonalou souhru, která se drží hesla, že nezáleží na tom co, ale jak.Více fotografií z natáčení video