Nevhodné od 18 let! Odvážný trailer s Hanou Vagnerovou vypustili tvůrci filmu Hranice lásky
Zdroj: Se svolením Aerofilms

Nevhodné od 18 let! Odvážný trailer s Hanou Vagnerovou vypustili tvůrci filmu Hranice lásky

Vytvořeno dne 16.09.2022

Po světové premiéře na festivalu v Karlových Varech, kde se stal jedním z nejvíce probíraných filmů, se snímek Hranice lásky za necelé dva měsíce dostane do všech kin po celé republice. Tvůrci nyní odhalili trailer, který představuje Hanu Vagnerovou jako ženu, jež se rozhodne vztah se svým partnerem otevřít experimentům v sexuální oblasti.

Scénář filmu Hranice lásky začal získávat první obrysy v roce 2015, natáčelo se v roce 2020 a nyní snímek konečně čeká cesta českými a posléze i zahraničními kinosály. Snímek je poměrně odvážný i svými explicitními scénami.

"Nešlo nám ale o žádnou vulgaritu, senzaci, chtěli jsme jen zaznamenat naprostou intimitu, která diváky vtáhne natolik, že budou mít pocit, jakoby vztah té dvojice žili s nimi,“ vysvětlila Hana Vagnerová, jejíhož partnera ztvárnil třicetiletý Matyáš Řezníček. „Trvala jsem na tom, že to musí hrát Slovák. Nedovedla jsem si v té roli představit nikoho ze známých českých herců, nikdo mi do té role neseděl. Pak nám režisér Olmo Omerzu řekl o Matyášovi, ten přišel na casting, a bylo to jasné. Je to neuvěřitelný talent,“ dodala herečka. 

„Musím přiznat, že jsem se toho trochu bál. Scénář byl tak intimní a my jsme se s Hankou neznali, takže jsem se obával, že nemusí zafungovat chemie mezi námi. Ale klaplo to skvěle! Při přípravě jsme o těch věcech dokázali otevřeně a upřímně komunikovat, říct si, kde máme každý hranice při intimních scénách, a před kamerou jsme pak mohli být bezprostřední,“ svěřil se představitel Petra Matyáš Řezníček.

Ten má ve filmu milostnou scénu i s Eliškou Křenkovou. I oni dva se předtím znali spíš zběžně. „Bylo to zvláštní, když jsme se po sobě měli ‚plazit‘, ale dohodli jsme se na určitých věcech a dopadlo to dobře. Není to zbytečně sprosté, ale je to silné,“ popsala natáčení herečka. Jejího oficiálního partnera, se kterým má otevřený vztah, hraje Martin Hofmann. „Ten film vypráví hlavně o emocích,“ doplnil herec.

Film Hranice lásky, který vstoupí do českých kin 3. 11. 2022, vyrobily společnosti Endorfilm a One Way Ticket Films. Byl podpořen Státním fondem kinematografie, koproducenty jsou Pink Productions, Česká televize a polská společnost Lava Films, distributorem společnost Aerofilms. Zahraničním sales agentem je francouzská společnost Loco Films.