Ďuricová, Tomeš, Révai, Býmová a další: Muzikál Rebelové se dočkal premiéry
Zdroj: herminapress

Ďuricová, Tomeš, Révai, Býmová a další: Muzikál Rebelové se dočkal premiéry

Vytvořeno dne 10.07.2021

Herci muzikálu Rebelové a jeho režisér Filip Renč si mohou oddychnout. Muzikál, který se v Hudebním divadle Karlín začal zkoušet v létě 2020 a premiéru měl mít v prosinci téhož roku, mohli tvůrci premiérově uvést až nyní. A ještě neobvykle - na Letní scéně na Výstavišti v Letňanech.  

Na premiéru se těšila i Nikola Ďuricová, hlavní představitelka Terezy. „Zkoušeli jsme Rebely hodně dlouho, pak ještě přezkušovali a už jsme potřebovali diváky. Mít nějakou odezvu. A diváci byli dneska úžasní,“ nechala se slyšet Nikola po děkovačce premiérového představení a dodala: „Hrát na letní scéně je nezvyk, i třeba proto, že tady zafouká a občas má člověk husí kůži. Diváci nám vidí až do „kuchyňky“, je to otevřené a například všechny přestavby vidí naživo. A když plné hlediště zatleskalo, připadala jsem si jako na stadionu. Krása, stojí to za to.“

Ředitel karlínského divadla Egon Kulhánek pak přidal pár čísel, která přiblížila, jak nelehkou situaci Hudební divadlo Karlín prožívá. „Dneska (9. 7. 2021) je to 474 od dní od prvního lockdownu a odehráli jsme 18 představení. Premiéra Rebelů bylo 19. přestavení.“

A koho jste na premiérovém pódiu Rebelů mohli vidět? Ústřední dvojici Terezy a Šimona si zahráli Nikola Ďuricová a Roman Tomeš. Dále se představili Katharine Selešiová, Sára Hoblová, Lukáš Adam, Josef Fečo, Dominika Býmová, Jan Révai a další.

Film Rebelové, natočený v roce 2000, měl premiéru v roce 2001, v roce 2003 byl muzikál uveden v komorní verzi v Divadle Broadway a nyní tedy bude v nové úpravě scénáře i nové scéně uveden nejdříve na Letní scéně v areálu PVA Expo Praha v rámci Muzikálového léta, posléze od podzimu 2021 na velkém jevišti Hudebního divadla Karlín.