Velkolepá premiéra recitálu o Martě Kubišové plná hvězd: Marto, jsi boží bytost, křičela její představitelka Kohoutová
Zdroj: herminapress

Velkolepá premiéra recitálu o Martě Kubišové plná hvězd: Marto, jsi boží bytost, křičela její představitelka Kohoutová

Vytvořeno dne 14.06.2022

Pražský ostrov Kampa zažil v posledních dnech pořádný nápor. Celebritami se to tam hemžilo, odehrály se tam totiž rovnou dvě velmi očekávané a velkolepé premiéry divadelního recitálu Marta. Život zpěvačky Marty Kubišové odehrála na jevišti Berenika Kohoutová a poté Hana Holišová

První premiéru si nenechala ujít ani samotná hrdinka celého příběhu Marta Kubišová. A to i přesto, že jen pár dní před představením zkolabovala. Po shlédnutí divadelního recitálu se s ostatními protagonisty setkala na jevišti a byla dojatá. „Nezávidím vám ten soud,“ žertovala během děkovačky. Kritici si ale na tomto představení tentokrát nesmlsli. Naopak. Marta sklízí jen samé chvály.

V hlavní roli přímo excelovala Berenika Kohoutová, a to i před zdravotní překážky. „Samozřejmě, že jsem si dva dny před premiérou zlomila prst v kloubu, v den premiéry má Kryštof 39 teplotu a navíc nemáme hlídání…a po premiéře od rána točím,“ postěžovala si před uvedením hry herečka. Na jejím výkonu to ale nebylo rozhodně znát.

Hra pojednává o životě a pěvecké kariéře zpěvačky Marty Kubišové, která musela kvůli komunistickému režimu přestat veřejně vystupovat. Tvůrci recitálu do děje zařadili i mnoho dalších hvězd, které představují důležité postavy ze zpěvaččina života. Nezapomnělo se ani na slavné trio Golden Kids, přičemž Jan Cina ztvárňuje Václava Neckáře a Zuzana Stavná hraje Helenu Vondráčkovou. Režisérka Stodolová Laštovková nezapomněla ani na porevoluční spor mezi Kubišovou a Vondráčkovou.

První premiéru s hrdostí shlédla spisovatelka Irena Obermannová. „Když vám vlastní dcera vyrazí dech. Neznám lepší pocit. Marta,“ okomentovala výkon své dcery Bereniky Kohoutové. Ta navíc podle kritiků v závěru hry zazpívala píseň Denně čekám možná lépe než Kubišová.

Na Kampu dorazil také Jiří Bartoška s manželkou, Ivana Jirešová, Stanislava Jachnická, Milan Peroutka, Jan Hrušínský s manželkou Miluší Šplechtovou, ale na první premiéru se na svou alternující kolegyni přišla podívat také samotná Hana Holišová.

Ta se v roli Kubišové představila divákům poprvé v neděli. „Moje “pražské jaro” a nové dobrodružství, za které děkuju…Oslava pozoruhodné ženy, kterou letos čeká krásné životní jubileum. Paní Marta Kubišová,“ netajila Holišová svůj obdiv ke Kubišové a zároveň poctu, že se takové role může zhostit. Jak už Holišová řekla recitál má být jakousi oslavou Martina životního jubilea, které letos bude 80 let.

Na druhou premiéru přišlo mnoho jiných hvězd. Mezi nimi třeba Heidi Janků, Martin Dejdar s manželkou, bratr Václava Neckáře Jan, nebo také Jakub Prachař, jemuž na jevišti hraje přítelkyně Sara Sandeva, ale také zpěvačka Dáša Zázvůrková o berlích.