Zpátky do devadesátek! Dominik Hašek si nenechal ujít poslední natáčení filmu Děti Nagana
Zdroj: herminapress

Zpátky do devadesátek! Dominik Hašek si nenechal ujít poslední natáčení filmu Děti Nagana

Vytvořeno dne 15.08.2022

Poslední záběry z filmu Děti Nagana dotáčí režisér Dan Pánek. A stejně jako při první klapce, tak i tentokrát, byl u posledních scén legendární hokejový brankář Dominik Hašek.  

Hašek ve filmu ztvárnil i jednu z rolí a postavil se tak po boku Hynka Čermáka, Pavla Baťka, Kláry Issové a dětských herců Toma Bretona, Johanky Rackové či Fabiána Šetlíka.

„Hokej je báječná hra a já věřím, že i tento film ji pomůže mnohým zase objevit. Český hokej potřebuje, aby si kluci šli zahrát hokej na plácek s tenisákem před barák nebo s pukem na zamrzlý rybník. I tam se dají objevit nové talenty. Nám tuhle inspiraci přinesla fantastická hokejová generace 70. let a já budu moc rád, když ji ta naše „naganská generace“ podobně předá dnešním klukům,“ řekl Hašek.

Píše se rok 1998, v japonském Naganu právě vrcholí turnaj století. Češi vyhrávají a propuká davové šílenství. Všechny malé děti chtějí být jako Jarda Jágr nebo Dominik Hašek. Mezi nimi je i jedenáctiletý Dom, kluk z rozvrácené rodiny. Dom by moc chtěl hrát hokej, ale jeho rodiče na to nemají peníze. A navíc ještě pochybují o synových schopnostech. Na radu svého dědečka si proto Dom spolu s kamarádem Honzou vybudují hokejbalový tým. Pojmenují ho “Šavle”, stejně jako Haškův domovský klub v Buffalu. Tým složený z nesourodých, podceňovaných dětí, začíná pracovat na velké výzvě. Porazit tým Rudých křídel z vedlejší vesnice a vybojovat si respekt. Po úvodním debaklu Šavle přebírá svérázný trenér a otec Honzy Karel (Hynek Čermák), bývalý extraligový hokejista. Vše postupně směřuje k odvetě.

Premiéra filmu Děti Nagana se plánuje na únor 2023, kdy uplyne 25 let od získání hokejové zlaté olympijské medaile.