Duet s Ewou Farnou je dar zesnulého Davida Stypky fanouškům pohádek
Zdroj: herminapress

Duet s Ewou Farnou je dar zesnulého Davida Stypky fanouškům pohádek

Vytvořeno dne 11.11.2022

S prvním prosincovým dnem a prvním adventním týdnem vstoupí do kin filmová pohádka Největší dar, která vznikla a byla natočena na Valašsku. Hudbu do ní složil a některé písně nazpíval zesnulý zpěvák, skladatel a básník David Stypka, držitel několika Andělů a cen Jantar a Žebřík. Pohádka je tak věnována jeho památce.

Ústřední písní pohádky je duet Zázraky, který David Stypka nazpíval společně se zpěvačkou Ewou Farnou, ti už jeden velmi úspěšný duet Dobré ráno, milá, spolu mají. Zpěvačka k této pokračující spolupráci sama říká, že obvykle nezpívá s ostatními interprety více než jednu společnou píseň, David byl pro ni ale výjimečný. “David byl prostě David,” vysvětluje ve video pozvánce na pohádku do kina.

Marie Stypková, maminka Davida Stypky, uvedla: "David byl pro mě všechno, byla jsem jeho největší fanynka a jeho písně mě drží nad vodou i přesto, že mám ještě pořád problém je poslouchat. Jsem šťastná, že konečně vychází pohádka s jeho hudbou a třemi nádhernými písničkami. Jsou opravdu pohádkové a zvlášť v této tíživé době víc než povzbudivé. Věřím, že si je zamilují a budou zpívat nejen děti. Chci z celého srdce poděkovat Martě Gerlíkové, že si Davida k tvorbě pohádky přizvala a že tu bude i díky tomu s námi i nadále."

V hlavních rolích se představí Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura nebo Radek Melša. Film vznikl pod taktovkou režisérského dua Daria Hrubá a Marta Gerlíková Santovjáková. „Je to doslova a do písmene božská pohádka a my doufáme, že děti ji ohodnotí jako „fakt boží“,“ doufá jedna z režisérek Marta Gerlíková Santovjáková.