Novinka v Divadle Ungelt: Komedie s Mihulovou, Liškou a Dulavou
Zdroj: herminapress

Novinka v Divadle Ungelt: Komedie s Mihulovou, Liškou a Dulavou

Vytvořeno dne 30.03.2022

13.4.2022 se v Divadle Ungelt odehraje česká premiéra inscenace Pstruzi. V režii Jakuba Šmída se v hlavních rolích této italské komedie o obavách, kterým lze čelit jen s humorem, představí Pavel Liška, Jaromír Dulava a Alena Mihulová.

„Po české premiéře Houslí, v nichž se do Ungeltu po více jak dvaceti letech vrátil Pavel Liška (v devadesátých letech u nás s Alenou Vránovou exceloval v inscenaci Bouřlivé jaro), jsme Pavlovi začali hledat titul přímo na tělo. Text, který by konvenoval jemu i nám jsme našli až po roce a půl usilovného pátrání. K současnému italskému dramatikovi jménem Edoardo Erba jsme se dostali díky překladatelce Marině Feltlové. Český rozhlas, kde Marina Feltlová pracuje jako dramaturgyně, v roce 2014 nastudoval Erbovu celosvětově proslavenou aktovku Newyorský maraton. Z rozhlasové inscenace bylo okamžitě zřejmé, jak pozoruhodný autor Erba je a že by si zasloužil daleko větší pozornost, než se mu u nás dostává (či spíše nedostává). Jeho komedie Pstruzi nás okamžitě nadchla. Má poutavý příběh s chytře rozvinutým tématem strachu z konečnosti, přičemž je překvapivě vystavěna na komediálních situacích. Avšak osobitá kombinace poezie a humoru nebyla tím hlavním, co rozhodlo, že tohoto italského dramatika poprvé přivedeme na české jeviště. Rozhodly především tři skvěle vykreslené plnokrevné postavy, které dávají hercům – nejen Pavlovi, ale také Aleně Mihulové a Jaromíru Dulavovi – úchvatnou příležitost vytěžit maximum ze svého temperamentu,“ komentuje výběr titulu a jeho obsazení umělecký šéf Ungeltu Pavel Ondruch.

Stejně jako u Pavla Lišky, tak se ani u Aleny Mihulové a Jaromíra Dulavy nejedná o první setkání s Divadlem Ungelt. Alena Mihulová u nás účinkovala v inscenaci Princip náhody a aktuálně ji můžete vídat společně s Petrou Nesvačilovou v komedii Skořápka a v dojemné komedii Přítelkyně, v níž exceluje společně s Jitkou Smutnou. Jaromír Dulava v Ungeltu hrál v inscenacích Řidič paní Daisy a Sylvie, jako režisér je podepsán pod bláznivou groteskou Slepice na zádech v hlavních rolích s Tatianou Dykovou a Vojtěchem Dykem.