Langmajer a Šťastná se spolu vydají k vodopádům. Co přinese neplánovaný výlet?
Zdroj: herminapress

Langmajer a Šťastná se spolu vydají k vodopádům. Co přinese neplánovaný výlet?

Vytvořeno dne 23.02.2022

Cesta k vodopádům je název nové hry, kterou premiérově uvede Divadlo Ungelt už 5. března. V hlavních rolích se představí Jiří Langmajer a Anežka Šťastná.

Na tento titul jsou v Ungeltu náležitě pyšní, protože dosud uváděli „pouze“ české premiéry, ale tato hra z pera amerického autora Lee Blessinga je premiérou evropskou. V Cestě k vodopádům se otec a jeho nevlastní dcera nečekaně vydají na pouť americkým Středozápadem. Neplánovaný výlet po tamních dechberoucích přírodních krásách má napravit jejich pošramocený vztah. Jiří Langmajer a Anežka Štastná tak během představení urazí 4 500 kilometrů.

„V životě jsem samozřejmě ujel už víc kilometrů. Ale takovou cestu napříč Amerikou bych chtěl jednou s manželkou absolvovat. Je to náš sen, jen ho uskutečnit. Zatím není čas,“ uvedl mimo jiné Jiří Langmajer.

Pro mladou Anežku Šťastnou je Cesta k vodopádům první počinem v Divadle Ungelt a hned má za hereckého partnera tak zkušeného herce, jako je Jiří Langmajer. „Trému před ním nemám, ale spíš pocit zodpovědnosti. Ale to bych měla před každým hereckým partnerem. Intenzivně jsme zkoušeli dva měsíce a s Jiřím a režisérem Michalem Dočekalem je hodně příjemná spolupráce. Cesta k vodopádům je zajímavý příběh, vztah mezi oběma hrdiny je krásný a dojemný, ale zároveň jsou tam šílené situace. Určitě té holce nezávidím, má to fakt těžké a on s ní také,“ usmívala se Anežka Šťastná.

Pro Jiřího Langmajera to bude v Divadle Ungelt již třetí (a zcela odlišná) role.  Po letech se do Divadla Ungelt vrátil také režisér Michal Dočekal. Před dvaceti lety tam režíroval inscenaci Donalda Churchilla Na ocet se Zuzanou Bydžovskou a Miroslavem Etzlerem (hrála se 182krát!).