Slavný Morricone zazní opět v Praze. Taktovky se ujme jeho neméně uznávaný syn
Zdroj: Se svolením produkce JVS Group

Slavný Morricone zazní opět v Praze. Taktovky se ujme jeho neméně uznávaný syn

Vytvořeno dne 23.02.2022

Ennio Morricone- The Official Concert Celebration bude velkolepá hudební událost, jejímž kurátorem je samotný Ennio Morricone. V Praze se bude konat dne 19.12. 2022 v O2 areně a dirigentské taktovky se ujme jeho syn Andrea Morricone. Program bude zahrnovat ikonické filmové melodie i dosud nepublikované záběry Maestra a jeho slavných spolupracovníků.

Konečně nastal čas oslavit největšího světového filmového skladatele novým koncertním turné Ennio Morricone- The Official Concert Celebration. Sám Maestro Ennio Morricone (+91) začal již v roce 2019 pracovat na nové koncertní produkci, která ho měla nahradit na světových pódiích. Podle jeho přání bude zcela nově koncertní show zahrnovat také ikonické scény z nejslavnějších filmů, světelné efekty a na pódiu spolu se symfonickým orchestrem a velkým pěveckým sborem vystoupí sólisté, se kterými Maestro Morricone mnoho let spolupracoval. Dirigentské taktovky se ujme jeho syn, Andrea Morricone.

„Bude to hořkosladký zážitek, protože můj otec mi samozřejmě velmi chybí. Ale mít tu možnost uctít ho dirigováním velkého symfonického orchestru a sboru hrajícího jeho fenomenální hudbu, je skvělá a hluboce emotivní příležitost, jak se setkat a oslavit ho spolu s jeho fanoušky po celém světě,“ komentuje přípravu velkého koncertního turné Andrea Morricone.

Pod taktovkou Andrea Morriconeho vystoupí v rámci Ennio Morricone- The Official Concert Celebration dne 19. 12. 2022 v O2 areně Český národní symfonický orchestr, velký pěvecký sbor a světoví sólisté. Spolu s českým publikem, které Maestra Ennia Morriconeho již mnoho let miluje, vzdají hold světovému skladateli a zároveň si užijí nádherný hudebně filmový zážitek.

Andrea Morricone je uznávaný hudební skladatel a dirigent, který se svým otcem mnoho let úzce spolupracoval. Za „The Love Theme“ z filmu Bio Ráj, které složil právě on, získali spolu s otcem cenu BAFTA. Kromě filmové hudby Andrea Morricone diriguje a skládá velmi různorodou hudbu napříč žánry. Mezi jeho nejnovější slavné práce patří téma pro World Expo 2015 „La Forza Del Sorriso“, které zpíval Andrea Bocelli.