Petra Hřebíčková a Karel Zima v komedii Štěstí je krásná věc. Kdy půjdete do kina?
Zdroj: herminapress

Petra Hřebíčková a Karel Zima v komedii Štěstí je krásná věc. Kdy půjdete do kina?

Vytvořeno dne 27.07.2020

Už první odtajněné video z natáčení nabízí hodně z příběhu filmu. „Je to romantická komedie, takže má happy end a tím je v našem případě svatba," prozradil režisér snímku Jiří Diarmaid Novák.

Petra Hřebíčková se jako Jana těšila na natáčení svatby i následnou veselici. „To, že se vdávám, je hrozně dojemný. Oba jsme si s Karlem Zimou před oltářem poplakali. Karel je ve filmu hasič, takže jsme měli hasičskou svatbu," svěřila se představitelka hlavní role. „Natáčení bylo pro mě i Karla hodně zábavné, vyzkoušeli jsme si spoustu nových věcí. Bylo to adrenalinové, i plné romantiky a humoru,“ dodala v současnosti jedna z neobsazovanějších hereček u nás.

Na plátně zazní nejen notoricky známý song Štěstí je krásná věc.

„Když mi producent Igor Konyukov zavolal, jestli bych nazpíval další píseň do filmu, přišlo mi to nejdřív jako trochu absurdní nápad, mít tam dvě písničky. Tvůrci totiž ve filmu použili už originální skladbu Štěstí je krásná věc, kterou jsem nazpíval před 30 lety. Když mi ale novou písničku poslali, změnil jsem názor,“ vysvětlil Richard Müller, jehož druhý song ve filmu se jmenuje Chladnej den, hudbu k němu složil hudební skladatel René Rypar a text napsala Gábina Osvaldová.

Ve filmu se objeví také Jan Dolanský jako bratr hlavního hrdiny, jejich otce ztvárnil Ondřej Pavelka a nepřejícího souseda Marek Taclík. V dalších rolích diváci uvidí například Tomáše Jeřábka, Zdeňka Godlu, Markétu Hrubešovou, Jaroslavu Pokornou, Martina Písaříka, Davida Novotného či Leoše Nohu.