Po Hance mi bude hodně smutno, říká Jan Adam, bývalý spolupracovník Karla Gotta
Zdroj: herminapress

Po Hance mi bude hodně smutno, říká Jan Adam, bývalý spolupracovník Karla Gotta

Vytvořeno dne 29.08.2022

Blízký přítel Štefana Margity a Hany Zagorové, Jan Adam, zavzpomínal na zpěvačku, která před pár dny opustila tento svět. Bývalý tajemník Karla Gotta má na „Haničku písničku“ jen ty nejhezčí vzpomínky a je rád, že se mohl s Hanou Zagorovou přátelit a spolupracovat.

„Přiznávám, že v dobách největších úspěchů Hanky Zagorové jsem byl mnohem víc příznivcem Heleny Vondráčkové. Dokonce jsem v polovině 80. let napsal do dnes už neexistujícího hudebního měsíčníku Melodie nepěknou recenzi na Hančino album Sítě kroků tvých. Dodnes se za to stydím. Hanka přesto přišla na jednu z besed, které jsem během studií na právnické fakultě UK dělal ve vysokoškolském klubu Iuridica, a ani slůvkem se o recenzi nezmínila. Prostě hvězda, která je nad věcí a která neřeší věci, které už nemůže změnit,“ uvedl Honza Adam.

S Hanou Zagorovou se více poznali a vlastně i spřátelili během Honzovy spolupráce s jejím manželem Štefanem Margitou. S Danielem Hádlem mu připravili tři úspěšná alba Melancholie, X MAS a Mapa lásky.

„Párkrát mne Hanka požádala, zda bych se nepokusil najít v zahraničí nějakou pro ni vhodnou píseň. Ani jednou, i to se stává, jsem se netrefil do jejího vkusu. Přesto existuje jedna výjimka. Právě během přípravy už zmíněného Štefanova alba Melancholie jsem mu nabídl píseň Magic Of Love, kterou pro sebe a pro Luciana Pavarottiho napsal Lionel Richie. Byl jsem zvědav, kterého zpěváka si Štefan vybere jako partnera do tohoto duetu. Brada mi klesla, když mi oznámil, že tahle píseň Hanku nadchla tak, že ji s ním chce nazpívat a dokonce k ní napíše český text. Tak vznikla píseň Ztracená láska. Zařídil jsem autorizaci českého textu u majitelů práv v zahraničí a jsem šťastný, že se i díky mně tenhle krásný duet Hanky a Štefana dostal k posluchačům,“ vzpomínal Jan Adam a dodal, že je mu hodně smutno z toho, že v Haně Zagorové odešla oblíbená zpěvačka a hlavně bezvadná ženská, v jejíž společnosti mu bylo vždycky dobře.