V lesích za Prahou vzniká první česká „tarantinovka“
Zdroj: Se souhlasem Regner Kovář Production

V lesích za Prahou vzniká první česká „tarantinovka“

Vytvořeno dne 26.08.2022

Režisér Petr Kubík začal v uplynulých dnech natáčet ve Voděradských Bučinách thrillerovou komedii s názvem Zatmění. Film pohybující se na hranici několika žánrů nabízí příležitost pro čtyři herce – Jakuba Štáfka, Jana Zadražila, Jána Jackuliaka a Terezu Švejdovou.

Jednoho pozdního odpoledne dojde na odlehlé silnici v lese k nehodě tří aut. Všichni řidiči vyváznou jen s lehkými zraněními, ale ani jeden z nich nemá zájem zavolat policii, každý ze svého vlastního důvodu. Začíná se stmívat a lesy v okolí skrývají mnohá tajemství. Pomalu se začínají rozplétat příběhy jednotlivých postav a situace vypadá méně náhodně, než se zprvu mohlo zdát.

Video soubor

Zdroj: Regner Kovář Production

„Když jsem dostal do ruky scénář, přečetl jsem ho jedním dechem a nadchlo mě především to, že v Čechách takové pojetí filmu ještě nemáme. Doufám, že se nám na plátno podaří přenést pocity, které sdílím společně s našimi herci - neuvěřitelný drive celého příběhu od začátku, až do konce. S dramaturgy jsme se snažili scénář do detailu vypilovat, aby diváci ani na vteřinu neztratili pozornost a ani na vteřinu nevydechli. Aby dostávali stále nové podněty a otázky stupňující napětí a těšili se na to, co přijde, říká režisér Petr Kubík.

Autorem scénáře je jeden z producentů filmu, JC Kovář, jehož je Zatmění druhým scénáristickým počinem: „Já jsem se rozhodl, že napíšu scénář k filmu. Vznikal organicky a byly i chvíle, kdy jsem měl pocit, že z něj celovečerní film nebude. On si ale tak nějak začal žít svým vlastním životem, vznikal mi pod rukama a byly na něj tak skvělé zpětné vazby, že nás to společně s druhým producentem, Cyrilem Regnerem, motivovalo projekt opravdu zrealizovat. Můj první filmový scénář budeme s Petrem Kubíkem realizovat příští rok.

Byť je Regner Kovář Production nováčkem mezi filmovými produkcemi, obklopil se zkušenými filmaři a slibuje si film nejvyšší kvality. Troufám si říct, že máme štáb složený z kvalitních a skvělých lidí, což znamená, že Zatmění je odsouzeno k úspěchu, netají se ambicemi Kovář.

Filmový štáb má v plánu film natočit během 18 natáčecích dnů na přelomu srpna a září, a to především v okolí Voděradských Bučin a v Praze. Stěžejní scéna filmu – náročná dopravní nehoda otevírající pozadí temného příběhu - je již natočena. Vrásky na čele tvůrcům zatím dělá pouze počasí.