Podmanivému hlasu Zuzany Stivínové podlehnete! Načetla vzpomínky bývalé první dámy USA Obamové
Zdroj: Supraphon

Podmanivému hlasu Zuzany Stivínové podlehnete! Načetla vzpomínky bývalé první dámy USA Obamové

Vytvořeno dne 12.09.2020

V knize Můj příběh líčí Michelle Obamová počáteční léta svého manželství, kdy se snažila sladit práci a rodinu se strmě stoupající politickou kariérou svého muže. S grácií, humorem a nevídanou upřímností nám nabízí sugestivní pohled do zákulisí oněch chvil, kdy její rodina přelomovým způsobem vstoupila na světovou scénu, i na osm historických let, jež prožila v Bílém domě; na to, jak se postupně seznamovala se svou zemí a její země se seznamovala s ní.


Michelle Obamová nás ve svých vzpomínkách nechá nahlédnout do duše jedinečné, průkopnické osobnosti, jež se snaží žít nearanžovaný život a své síly i hlas propůjčuje do služeb vyšších ideálů. Sama k tomu poznamenala: „Když jsem psala Můj příběh, byl to pro mě hluboký osobní zážitek. Úplně poprvé jsem měla prostor se otevřeně zamyslet nad svojí neočekávanou životní dráhou. V této knize hovořím o svých kořenech, o tom, jak malé děvče z chicagské South Side nalezlo ve svém hlase sílu a dokázalo tuto sílu předat jiným. Doufám, že moje osobní cesta bude čtenáře inspirovat k tomu, aby v sobě nalezli odvahu a stali se tím, kým touží být.”

Ve zvukové podobě se interpretce Zuzaně Stivínové podařilo stát se jakoby autorčiným druhým já.

Supraphon audioknihu Michelle Obamová – Můj příběh vydal na 2CD-MP3 a v digitálních formátech v pátek 4. září 2020.

Ve zvukové podobě se interpretce Zuzaně Stivínové podařilo stát se jakoby autorčiným druhým já, takže s nebývalou přesvědčivostí a invencí vypráví její zajímavé životní osudy. „Kniha je velmi osobní a upřímná. Jako autorka sama. Myslím, že to je pro ni teprve začátek,“ uvedla Zuzana Stivínová a ještě doplnila, co bylo při nahrávání největším oříškem: „… byl to její ,objem‘, nikdy jsem nebyla rychločtenář. Smutné pasáže jsou vždy výzva... A když tam byla různá jména, tak se mi často zamotal jazyk..., ale byla to krásná práce!“ Zuzana Stivínová před časem několik let žila se svojí rodinou v USA.  Na otázku, co jí v tomto smyslu v knize zaujalo a bylo zároveň povědomé, řekla: „Vlastně se mi dost věcí a lidí díky této knize objasnilo. Vypadá to, že kniha vyšla v ,pravý čas‘, ale myslím, že pro tuto knihu by byl ten ,pravý čas‘ vždy!“