Podoba je neskutečná! Holky Jana Hrušínského se nezapřou. V Divadle Na Jezerce chystají premiéru
Zdroj: herminapress

Podoba je neskutečná! Holky Jana Hrušínského se nezapřou. V Divadle Na Jezerce chystají premiéru

Vytvořeno dne 23.03.2022

V těchto dnech premiérově představí Divadlo Na Jezerce říznou komedii o tom, kam až může vést lidská blbost. Nese název Občan první jakosti a autorem a režisérem je zeť principála DNJ Jana Hrušínského, Matěj Balcar.  

„Hře Občan první jakosti říkám covidové dítě, protože základ jsem psal v první vlně covidu a je zvláštní i tím, že takovou druhou neznám. To byl samozřejmě i cíl, aby hra byla pokud možno originální. Jedná se o třaskavou komedii na vážné téma a tím je demokracie. Pro mnoho diváků to může působit složitě, pro někoho, kdo se chce jenom bavit až odpudivě, ale téma přináší i mnoho komediálního potenciálu, které ukazuje, jak si nejsme schopni naslouchat. To se musíme naučit. O tom hra je a sděluje nám to zábavnou a mnohdy nekorektní legrací. Myslím, že by se lidé mohli bavit a nemělo by to nikoho urazit,“ představil hru v nočním Mikrofóru na Dvojce Matěj Balcar, který se do klanu Hrušínských přiženil.

V rámci živého vysílání televizní talkshow se setkáváme s pěticí náhodně vybraných diváků a tak trochu nesmiřitelných názorových oponentů. Ti prostřednictvím neřízených hádek a střetů, hledají hypotetické desatero kritérií a hodnot, na základě kterých by se přidělovalo nebo odebíralo volební právo. Otázkou ale zůstává, zda potřebných kvalit dosahují sami členové této komise.

V komedii Občan první jakosti se představí herci Daniel Šváb, Miluše Šplechtová, Nela Boudová, Kristýna Hrušínská, Libor Hruška, Martin Sitta a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.  

Premiéra se uskuteční 25. března 2022.