První fotografie Jany Nagyové jako královny. Podívejte se, jak „Arabela“ hraje mámu Prince Mamánka
Zdroj: Bontonfilm

První fotografie Jany Nagyové jako královny. Podívejte se, jak „Arabela“ hraje mámu Prince Mamánka

Vytvořeno dne 20.10.2021

Na několika různých místech Česka probíhá v září a říjnu natáčení pohádky Jana Budaře s názvem Princ Mamánek. Tvůrci střídají prostředí Pohanska na jižní Moravě, Lednicko-Valtický areál, Žehrovskou oboru v Českém ráji, skály a lesy Kokořínska nebo zámek Dětenice, kde podle legendy Mamánkův příběh Jana Budaře napadl.

Vedle Jana Budaře hrají v pohádce Ondřej Vetchý, Veronika Kubařová, Vladimír Javorský, Boleslav Polívka, Kateřina Antošová, Veronika Daušová nebo Martin Huba. Největší pozornost ale vzbudilo obsazení přespříliš pečující maminky prince Ludvíka. Po téměř třiceti letech se v roli královny vrátila před kameru Jana Nagyová

„Role královny Ludmily mě nadchla tolik, že jsem jí nemohla odolat, hned po přečtení scénáře jsme se s ní ztotožnila,“ říká Jana Nagyová. „Celý měsíc před natáčením jsem měla trému, ale hned první den natáčení, v okamžiku, kdy jsem vkročila na plac a viděla kolem sebe připravený a sympatický štáb, jsem se začala cítit jako ve velké rodině, která mě přijala s otevřeným srdcem,“ vzpomíná Jana Nagyová na svůj první den před kamerou po dlouhé době. „Velké dojetí, obětí, vášeň, emoce, pláč, úsměv a porozumění,“ vyjmenovává Jana Nagyová své hlavní dojmy z natáčení Prince Mamánka. 

Roli královny Ludmily jsem Janě Nagyové nabídnul, protože jsem věděl, že se ke mně jako k princi typově výborně hodí, a moc jsem si přál ji opět spatřit na stříbrném plátně. Její Arabelu jsem pochopitelně miloval jako celé generace diváků,“ prozrazuje Jan Budař. Podle něj neprobíhal na žádnou z rolí konkurz či zkoušky, všechny postavy obsadil Budař na přímo podle svého přání. Obsazení královny ovšem nebylo jednoduché, autor filmu nemohl dlouho na Janu Nagyovou vypátrat kontakt. Detektivní pátrání nakonec ukončil tím, že se rozhodl k zoufalému kroku a napsal její dceři prostřednictvím Instagramu.

„Je to velmi neobvyklé, ale Jan Budař oslovil prostřednictvím Instagramu moji nejmladší dceru s prosbou o propojení,“ vypráví Jana Nagyová. „Dlouho jsme se pak znali jen přes obrazovky díky hovorům přes internet a osobně jsme se setkali až v létě, vlastně docela těsně před natáčením.“

Jana byla naprosto připravená a nesmírně poctivá a pracovitá. Bylo vidět, že jí role královny skvěle pasuje,” pochvaluje si svou volbu Jan Budař, autor předlohy, producent, režisér i představitel hlavní role prince Ludvíka.   

Premiéra je plánována na září 2022.