Smrt naruší trampskou idylku vojenských veteránů
Zdroj: TV Nova

Smrt naruší trampskou idylku vojenských veteránů

Vytvořeno dne 09.02.2022

 

Kateřina Vlčková ráda běhá, tentokrát se vydá podél řeky. To ještě netuší, že se bude muset namočit a vytáhnout z vody mrtvé tělo.

Video soubor

Zdroj: TV Nova

Odznak Vysočina s názvem Staří známí se zabývá osudy válečných veteránů. Tým vyšetřovatelů ve složení Dana Skálová (Monika Hilmerová), Kateřina Vlčková (Simona Hába Zmrzlá), Petr Bach (Martin Hofmann), Karel Šmíd (Michal Suchánek) a Vašek Kocián (Patrik Děrgel) musí zjistit, jak se tělo do řeky dostalo a jestli to nějak souvisí s partou kamarádů, kteří se na víkend usadili v blízké trampské osadě.

Pochroumané tělo Michala Mosteckého je vytaženo z řeky, při prvním ohledání na místě je nalezena rána na hlavě, která ale podle Karla Šmída nevypadá smrtelně, navíc je z Mosteckého výrazně cítit alkohol. Bude třeba zjistit, jestli se uhodil o kámen při pádu, zda se utopil, nebo byl do řeky vhozen už mrtvý.

Tým zkoumá nejbližší okolí a narazí na partu trampů, z nichž se vyklubou kamarádi Michala Mosteckého a zároveň vojenští veteráni. Vede je Antonín Lang (Michal Dlouhý). Vyšetřovatelé začínají z informací od nich dávat dohromady skládačku Mosteckého života, promluvit si musí i s jeho bývalou ženou a 16letou dcerou. A na povrch začínají vyplouvat další věci z Mosteckého minulosti. A je to znovu Petr Bach, který musí při vyšetřování nasadit doslova vlastní krk …

I v tomto díle si diváci užijí záběry z Vysočiny. Jaký vztah má k tomuto kraji Monika Hilmerová? „Oblíbila jsem si ho navzdory zimě, kterou jsme tam na jaře při natáčení zažili. I když jsme měli jarní oblečení, venku mrzlo nebo sněžilo. Vysočina se mi v průběhu natáčení spojila s příjemnými vzpomínkami, protože jsme byli fajn tým. Je malebná a drsná. Vnímám Vysočinu už i v osobní rovině a ráda se tam znovu vrátím, jak to půjde,“ říká herečka.

Na pátou epizodu ze seriálu Odznak Vysočina s názvem Staří známí se mohou diváci těšit ve čtvrtek 10. února ve 20:20 v TV a už nyní je ke zhlédnutí na Voyo.